PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost ZVVZ obnovila výrobu přepravníků a vrací se na evropský trh

Obnovená výroba velkoobjemových přepravníků vrací značku ZVVZ na evropský trh. Strojírenská firma z Milevska na Písecku bude po čtyřech letech s přepravníky první rok v zisku, prodá jich letos přes padesát. ČTK to řekl ředitel divize Ventilátory a přepravníky Petr Koška. Zisk bude v milionech korun. Přepravníky vyrábí ZVVZ Machinery, jež patří do holdingu ZVVZ Group, loni měla tržby 689 milionů Kč a zisk 14,9 milionu Kč.

Velkoobjemové návěsy jsou určeny k přepravě sypkých materiálů, jako jsou cement, vápno, popílek, mouka, krmiva, nebo tekutých odpadů. Za úspěchem je podle firmy návrat českých zákazníků a úspěšný vstup na evropské trhy, především do Velké Británie, Francie a Belgie. „Věděli jsme, že zisk se dostaví, až překonáme určitý počet za rok vyrobených a prodaných kusů. A tento stav letos poprvé dosáhneme,“ řekl Koška.

Na anglickém trhu zastupuje milevskou ZVVZ firma WG Tanker, s níž se nyní jedná i o výrobě sklápěcích návěsů, které by doplnily současné dodávky návěsů nesklopných. Se ZVVZ Machinery rozvíjí spolupráci i belgický výrobce návěsů/přepravníků Ova. V Česku zařadila přepravníky ZVVZ do svého vozového parku i společnost Cemlog, která k těm z roku 2015 letos už přidala další tři cisterny. Roste i zájem českých mlýnů.

„Stopa přepravníků z Milevska existuje i ve Finsku, Polsku, Maďarsku a na Ukrajině. Máme zástupce v zahraničí, kteří to prodávají. Získáváme další a další zástupce a plníme Evropu, v tom je ten byznys,“ řekl Koška.

S přepravníky získá letos ZVVZ asi 70 procent evropského trhu. Zatím poslední novinku, návěs NKR 46 určený pro zemědělce, představí firma v květnu na brněnské výstavě Animal Tech, poté ho ukáže zákazníkům v Polsku.

Výrobu velkoobjemových přepravníku, která měla padesátiletou tradici, ukončil holding kvůli nerentabilní produkci v roce 2009. Obnovil ji po čtyřleté pauze v roce 2013. „Na ukončení měla vliv krize ve stavebnictví. Ze dne na den způsobila naprostý pád poptávek a kolaps trhu,“ řekl Koška.

Strojírenská společnost ZVVZ Machinery zaměstnává 500 lidí. Loni utržila 689 milionů Kč a vytvořila zisk 14,9 milionu. Meziročně výsledky zlepšila, v roce 2015 činil hospodářský výsledek pět milionů Kč. Letos chce dosáhnout tržeb 800 milionů Kč při plánovaném zisku 20 milionů.

Milevský holding ZVVZ Group tvoří šest firem. Vedle největší, obchodně inženýringové ZVVZ-Enven Engineering a výrobní ZVVZ Machinery, jde o ZVVZ a.s., ZVVZ Nemovitosti, ZVVZ Energo a ZVVZ Invest. Holding zaměstnává přes 800 lidí. Za hospodářský rok 2015 dosáhl konsolidovaných tržeb 2,2 miliardy korun, hospodářský výsledek po zdanění byl 24,3 milionu korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Czech Coal nabízí za elektrárnu v Počeradech 10 miliard Kč

Těžební skupina Czech Coal finančníka Pavla Tykače chce od firmy ČEZ koupit jednu z největších českých hnědouhelných elektráren v Počeradech...

Zavřít