PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ZVU Strojírny dokončili pro Unipetrol mimořádná chemická zařízení

Společnost ZVU Strojírny Hradec Králové dnes vypravila do chemičky Unipetrol v Záluží u Litvínova poslední ze šesti mimořádně rozměrných aparátů pro linku na výrobu polyetylenu. Celková hodnota loni podepsaného kontraktu přesahuje milion eur (27 milionů korun). Dodávka je součástí investice Unipetrolu za 8,5 miliardy korun do výstavby nové jednotky na výrobu polyetylenů. Sdělila mluvčí ZVU Strojírny Karolína Zikmundová.

První s šesti velkých nádob ZVU Strojírny vypravily do Litvínova na konci března. Šlo o takzvaný degasser, tedy odplyňovací nádobu, o váze přes 100 tun. I každé další zařízení vážilo několik desítek tun. Dnes vypravená odpadní nádrž reaktoru váží 85 tun a měří téměř 14 metrů. Do Litvínova by měl náklad dorazit v noci na neděli, většinu cesty by měl absolvovat v noci.

Letos ZVU Strojírny například dodaly do Indie zařízení na výrobu kyseliny dusičné za více než 160 milionů korun. Šlo o absorpční aparát o váze 290 tun a délce téměř 56 metrů. Odběratelem zařízení byla společnost z oblasti Bombaje, která se zabývá petrochemií a výrobou hnojiv.

Společnost ZVU Strojírny, která vyrábí zařízení pro potravinářský, chemický a energetický průmysl, má letos plán tržeb na úrovni jedné miliardy korun. Firma má přes 500 zaměstnanců a je pokračovatelkou více než 145 let dlouhé tradice chemického a potravinářského strojírenství v Hradci Králové. Od roku 2014 jsou ZVU strojírny součástí skupiny Safichem Group.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Tesla model X. Zdroj: tesla.com
Zaměstnanci v Tesle mají třikrát větší úrazovost než v jiných automobilkách

Zaměstnanci amerického výrobce elektromobilů Tesla Inc. mají třikrát větší pravděpodobnost, že přijdou k pracovnímu úrazu než v jiných automobilkách. Vyplývá...

Zavřít