PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ZVU Strojírny dodají do Unipetrolu odplyňovací nádoby

Společnost ZVU Strojírny Hradec Králové dnes vypravila do chemičky Unipetrol v Záluží u Litvínova první ze šesti aparátů pro linku na výrobu polyetylenu. Celková hodnota loni podepsaného kontraktu přesahuje milion eur (27 milionů korun). ČTK to sdělila mluvčí ZVU Strojírny Karolína Zikmundová. Po silnicích do Litvínova do pátku pojede přes 100 tun vážící takzvaný degasser, tedy odplyňovací nádoba. Poslední degasser bude z Hradce odvezen v květnu.

Společnost ZVU Strojírny, která vyrábí zařízení pro potravinářský, chemický a energetický průmysl, má letos plán tržeb na úrovni jedné miliardy korun. Firma má přes 500 zaměstnanců a je pokračovatelkou více než 145 let dlouhé tradice chemického a potravinářského strojírenství v Hradci Králové. Od roku 2014 jsou ZVU strojírny součástí skupiny Safichem Group.

Dnes vypravený náklad pojede po 200 kilometrů dlouhé trase přes Jičín, Kosmonosy, Doksy, Úštěk, Litoměřice Lovosice a Most. Většinu trasy souprava o délce asi 30 metrů, šířce 5,4 metru a výšce 6,35 metru zdolá v noci. Nadměrný náklad ZVU Strojírny vypravily i v polovině března. Šlo o zásobník pro sirovodík pro běloruského odběratele, souprava jej vezla do přístavu Mělník.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Antistatické kabely pro vyšší bezpečnost od skupiny Lapp

Skutečnou lahůdkou představenou v rámci veletrhu SPS IPC Drives 2016 v Norimberku byly antistatické kabely skupiny Lapp. Jedná se o...

Zavřít