Zpřístupnění operačního systému Windows 11: vyjádření IT odborníka Ondřeje Ševečka

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Na trh přicházejí nová Windows 11. Co od nich čekat v podnikovém prostředí? Jedná se (naštěstí) jen o drobnou evoluci prvků uživatelského rozhraní.

I pod dřívějším marketingovým názvem Windows 10 se ve skutečnosti skrývalo celkem 7 úplně nových verzí operačního systému. Jen skutečná čísla verzí (jako například 1507, 2004, nebo 21H1) byla skryta oku běžného uživatele pod obchodní název Windows 10.

Ondřej Ševeček

V případě nových Windows 11 se tedy bude jednat zase jen o dalších mnoho verzí, které budou pod společnou nálepkou několik dalších let vycházet. Podniky si již dávno zvykly na průběžnou aktualizaci a reinstalaci svých operačních systémů tak, jak je Microsoft s Windows 10 nutí a změna viditelného označení nic nového nepřinese.

Samozřejmě systém některé drobné novinky ve stabilitě, centrální správě, podnikovém nasazení a hlavně v bezpečnosti přináší, ale je tomu stejně tak, jako u každé z předchozích sedmi verzí Windows 10. Podpora aplikací se nezmenšuje, což je dobrá zpráva. Pro podniky tak hrozí jen komplikace na straně uživatelů, které bude nutné vyškolit na nové ovládání uživatelského prostředí.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...