PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Zlínská Kovárna VIVA měla loni opět rekordní tržby

Zlínská průmyslová Kovárna VIVA měla loni rekordní tržby 1,25 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 3,5 procenta, řekla dnes ČTK mluvčí firmy Kateřina Martykánová. Firma sídlící v bývalém baťovském průmyslovém areálu v centru Zlína se specializuje na tváření a obrábění výkovků.

Roční kapacita výroby Kovárny VIVA činila 20 000 t/rok (zdroj: Kovárna VIVA)

VIVA již třetí rok po sobě překonala v tržbách hranici miliardy korun. „Za minulý rok se výkon společnosti v tunách zvýšil o sedm procent. K zákazníkům patří špičkové firmy z automobilového průmyslu a strojírenství. Z celkové produkce více než 60 procent míří k montáži nebo dalšímu zpracování do zahraničí, zejména do Německa, Skandinávie, na Slovensko a do Francie,“ uvedla mluvčí. Kovárna vyvíjí a vyrábí díly například pro Bosch, Scanii či Linde.

Loňský rok byl pro firmu podle obchodního ředitele Zbyňka Rozsypala náročný, ale úspěšný. „Na jeho počátku končily dva významné projekty, které ale vzápětí nahradily nově uzavřené velké kontrakty pro skandinávské automobilky a výrobce dieselových systémů pro oblast automotive,“ uvedl Rozsypal.

Firma loni investovala 130 milionů korun, zejména do rozvoje technologií, ale také do lepšího zázemí pro zaměstnance. „Začátkem března letošního roku byla v areálu naší firmy zprovozněna nová jídelna. Po uzavření provozovny dosavadního dodavatele byla situace se stravováním pro naše lidi komplikovaná. Rozhodli jsme se proto investovat do vlastní závodní jídelny, která teď nabízí našim zaměstnancům nejen lepší prostředí, ale také kvalitnější stravování,“ uvedl Rozsypal.

Letos Kovárna VIVA očekává nárůst výkonů i další investice spojené s novými zakázkami. Rozjet by se měla nová robotizovaná kovací linka, počítá se také s rozvojem v oblasti obrábění. „Robotizovaná pracoviště ulehčí operátorům ty nejnamáhavější a opakované činnosti. Pracovité zaměstnance, hlavně z technických oborů, ovšem budeme potřebovat i nadále,“ uvedl Rozsypal. Ve Zlíně kovárna zaměstnává 440 pracovníků, další více než stovka pracuje v dceřiné společnosti Alper v Prostějově.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Zdroj: hyundaimotorgroup.com
Továrna na světlomety Hyundai Mobis už jede na ostrý provoz

Společnost Hyundai Mobis zahájila v nové továrně v Mošnově na Novojičínsku ostrou výrobu světlometů. Pracuje tam zatím 260 lidí, ročně...

Zavřít