PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Zetor tractors hledá okolo 40 nových zaměstnanců

Brněnský výrobce traktorů Zetor tractors hledá zaměstnance. Nabrat jich chce kolem 40. Obsazovány jsou dělnické pozice, zejména pak brusiči, obráběči kovů nebo montážní dělníci. Nábor zaměstnanců souvisí s plánovaným zvyšováním výroby ve druhé polovině roku 2017. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

„Podle odhadů a plánů na rok 2017 se propady prodejů na trzích Evropy postupně stabilizují do poloviny roku. Druhé pololetí z pohledu požadavků na výrobu bude náročnější vzhledem ke zvyšující se poptávce o traktory ZETOR ze zemí Asie a Afriky, tedy z trhů, na které značka vstoupila v nedávné době,“ uvedla ředitelka Úseku lidských zdrojů a všeobecné správy v ZETOR TRACTORS a.s. Jana Ragasová

Společně s dělnickými profesemi obsazuje společnost dalších 25 pozic převážně technickohospodářského zaměření. Hledá specialisty obchodu, marketingu, nákupu, konstrukce nebo vývoje a kvality.

Ve firmě pracuje 660 lidí a dalších 90 jsou zaměstnanci zahraničních poboček v USA, Velké Británii, Francii, Německu, Polsku a Indii.

Zetor hledá po světě nová místa, kde by mohl prodávat svoje traktory. Firma zjišťuje možnosti prodeje například v iráckém Kurdistánu. Podle informací ČTK bude v pátek s kurdskou stranou podepisovat kontrakt.

Novou zemí, kam bude Zetor vyvážet svoje traktory, je Zambie. Značka tam navázala spolupráci s partnerem Agriserve Agro. Zetor bude do Zambie dodávat traktory ve výkonnostním spektru od 100 do 150 koní, zajištěna bude i dodávka náhradních dílů.

Zetor byl loni v zisku, firma se ale při prodeji potýkala s pokračující recesí na trhu. Evropský traktorový trh prochází hlubší krizí, než která panovala v době hospodářské krize na přelomu let 2009 a 2010. Konečné výsledky hospodaření firma zveřejní až po auditu. Plánovala, že v roce 2016 vyrobí 4005 traktorů. Tržby chtěla zvýšit na 4,1 miliardy korun. Předloni vydělala 119 milionů po zdanění.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Stavebnictví pomohla zlepšená výstavba infrastruktury

Českému stavebnictví v březnu pomohlo to, že se k rostoucímu pozemnímu stavitelství přidalo i inženýrské, tedy hlavně výstavba infrastruktury. Důležité...

Zavřít