PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Zetor Engineering ukáže první model vojenského vozidla

Brněnská designérská a vývojová společnost Zetor Engineering na veletrhu IDET v Brně ukáže první model pásového vojenského vozidla s názvem Wolfdog. Firma chystá také vysoce mobilní kolové vozidlo 8×8 určené rovněž jako platforma pro různé druhy speciálních nadstaveb, vystaví také bojové vozidlo na čtyřech kolech. Zetor Engineering vznikla v roce 2014 jako dceřiná firma brněnského výrobce zemědělské techniky Zetor Tractors, V Brně Zetor poprvé veřejnosti představí výsledky své práce na poli vojenské techniky.

Designérská společnost Zetor Engineering se věnuje výhradně vývoji speciálních bojových vozidel, mobilních základen a nosičů speciálních nadstaveb podle konkrétního vojenského nasazení. „Předpokladem pro dosažení úspěchu v této oblasti jsou dlouholeté zkušenosti v segmentu těžké off-road techniky,“ uvedla jednatelka společnosti Zetor Engineering Isabela Vršková.

Firma se v oblasti vojenského průmyslu aktuálně soustředí na vývoj platforem vysoce mobilních pásových a kolových terénních vozidel splňujících současné i budoucí požadavky armád. Zetor Engineering při tom vychází jak ze zkušeností a analýz z nasazení současných bojových vozidel tohoto typu v bojových operacích, tak i prognóz budoucích konfliktů.

„Období současných konfliktů ukazuje významné zvýšení ohrožení vozidel. Bezpečnost dnes používaných vozidel, jejichž životnost se navíc blíží ke svému konci, v těchto konfliktech je nedostačující a ani jejich výrazná modernizace není schopna splnit vysoké požadavky na ochranu posádky,“ uvedla Vršková.

Na veletrhu firma ukáže model vnitřního uspořádání vyvíjeného pásového vojenského vozidla, tedy platformy pro různé druhy nadstaveb s názvem Wolfdog.

Spolu s modelem budou na veletrhu k vidění i další ukázky. Návštěvníci se tak budou moci rovněž seznámit s konceptem druhého vozidla, na kterém společnost aktuálně pracuje. Konkrétně jde o vysoce mobilní kolové vozidlo 8×8 určené rovněž jako platforma pro různé druhy speciálních nadstaveb.

Poslední ukázkou bude prototyp čtyřkolového bojového vozidla FOX, navrhnutého pro potřeby speciálních jednotek a určeného pro čtyřčlennou posádku včetně potřebné výzbroje a výstroje podle druhu nasazení.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
PBS Industry uzavře závod v Moravském Krumlově

Strojírna PBS Industry ze skupiny Jet Investment zavře svůj výrobní závod v Moravském Krumlově na Znojemsku, kde pracuje nyní asi...

Zavřít