Zapichování a upichování snadno a lehce

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Zcela nová konstrukce nástrojů usnadňuje jejich použití, výrazně snižuje množství potřebných komponent a zvyšuje výkon v různých operacích obrábění Jedna platforma pro všechno. Upichování, zapichování, hluboké zapichování, čelní zapichování, stranové soustružení a kopírování profilů.

Ve stále složitějším světě průmyslové výroby jsou jednoduchá a přímočará řešení, které bezvadně fungují a šetří peníze, jako závan čerstvého vzduchu. Pro zapichování a upichování je takovým řešením Beyond Evolution od firmy Kennametal.

Jedna platforma pro všechno. Upichování, zapichování, hluboké zapichování, čelní zapichování, stranové soustružení a kopírování profilů. Foto: Kennametal
Jedna platforma pro všechno. Upichování, zapichování, hluboké
zapichování, čelní zapichování, stranové soustružení a kopírování
profilů. Foto: Kennametal

„Co by měl přinášet nejlepší systém pro zapichování a upichování?“ Tuto otázku si pokládá Mark Filosemi, Senior Product Manager firmy Kennametal. „Začali jsme tím, co se nejvíce očekává – delší životnost nástroje a větší řezná rychlost. Avšak naši zákazníci přidali další přání. Chtěli jednoduchost. To bylo ono. Chtěli přestat listovat stovkami stránek katalogů s tisíci položek, protože to je náročné, zdlouhavé a drahé.“

Základem vývoje platformy Beyond Evolution se stala myšlenka snadno vybrat, snadno použít. Cílem bylo nabídnout systém, který bude mít méně komplikovanou navigaci a výběr, a doplnit k tomu stejně snadné použití.

Chladicí kapalina je přiváděna přímo k ostří na spodní stranu třísky, odvádí teplo a prodlužuje životnost nástroje. Foto: Kennametal
Chladicí kapalina je přiváděna přímo k ostří na spodní stranu třísky, odvádí teplo a prodlužuje životnost nástroje. Foto: Kennametal

„Ovšem tím jsme neskončili,“ dodává Filosemi. Při vývoji platformy Beyond Evolution bral tým v úvahu každý detail, který by mohl obohatit zkušenosti zákazníka. Společnost Kennametal se svými hlubokými znalostmi z oboru konstruování a bohatými zkušenostmi s inovacemi vyvinula jako první tak univerzální a vysoce výkonnou platformu a uvedla ji na trh.

Patentovaný Triple V

Platforma Beyond Evolution je jednostranný zapichovací a upichovací systém, který umožňuje, na rozdíl od dvoustranných systémů, soustružení hlubokých drážek. Patentovaná konstrukce „Triple V“ s lůžkem tvaru V nahoře, dole a zadní straně v kapse držáku je navržena tak, aby břitová destička byla při obrábění zatlačována do lůžka. To přináší mimořádnou stabilitu mimo jiné pro zapichování hlubokých drážek, čelní zapichování, stranové soustružení, soustružení profilů a jiné úlohy.

Výsledky:

Beyond Evolution umožňuje soustružit hlubší zápichy než dvoustranný systém, má 90% stabilitu a je plně zaměnitelný bez ohledu na geometrii operace. Lze dosáhnout užších tolerancí a větší hloubky řezu a nově je možné soustružit i vnitřní zápichy.

Nejviditelnějším výsledkem platformy Beyond Evolution s konstrukcí charakterizovanou jako „jeden systém pro všechny úlohy“ je omezení počtu potřebných komponent až o 35 % ve srovnání s konkurencí. Díky tomu je u platformy Beyond Evolution snazší výběr a navíc i snazší použití, s omezením počtu skladových položek i pořizovací ceny. Zatímco konvenční produkty se vždy soustředí jen na jednu řadu operací, nástroje Beyond Evolution jsou dostupné v různých sortách pro množství úloh – v kompletním sortimentu, který slibuje vyšší výkon a snížené náklady.

Více informací najdete na www.kennametal.com.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...