PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Zaměstnancům Třineckých železáren vzrostou mzdy

Zaměstnancům Třineckých železáren (TŽ) vzrostou letos mzdy o 4,1 procenta a při splnění plánu o dalších 2,5 procenta. Dodatek kolektivní smlouvy týkající se růstu mezd dnes podepsali zástupci vrcholového vedení firmy a odborářů. ČTK to řekla mluvčí TŽ Petra Jurásková. Mzdy se zaměstnancům zvýší už od ledna. Průměrný výdělek v Třineckých železárnách v roce 2016 překročil 29.100 korun, mzdy podle mluvčí loni rostly celkem o 10,8 procenta.

„Jsme rádi, že jsme se dohodli na růstu mezd v tak složité době,“ uvedl předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO TŽ František Ligocki. Nastavené priority se podle něj odborářům podařilo ve vyjednávání prosadit, i když ne v takové výši, jak původně požadovali. „Museli jsme jít do určitého kompromisu. Dnes mohu konstatovat, že se nám podařilo dohodnout pro zaměstnance Třineckých železáren solidní základní nárůst mezd. Nejdůležitější teď je, aby se firmě dařilo naplňovat finanční plán, a tím plnit hospodářské výsledky, díky nimž mohou zaměstnanci počítat s dalším navýšením mezd,“ uvedl Ligocki.

Jurásková uvedla, že mezi zaměstnaneckými výhodami mají pracovníci hutě například příspěvek na stravování, poukázky na relaxační aktivity v hodnotě převyšující 3500 korun nebo příspěvek na penzijní připojištění.

Generální ředitel železáren Jan Czudek uvedl, že na hospodaření firmy budou mít letos vliv historicky největší investice do modernizace a obnovy zařízení, které dosáhnou tří miliard korun. Investice jsou ale podle něj nezbytné pro další zdravé fungování firmy a zachování jejího postavení na tuzemském i světovém trhu. „Je to naše jediná možná obrana proti importu z Číny i jiných zemí – nabízet našim zákazníkům takové výrobky a služby, které se nedají nahradit,“ uvedl Czudek.

V Třineckých železárnách pracuje 7000 lidí, a to včetně provozů v Ostravě-Vítkovicích, Starém Městě u Uherského Hradiště, Závodu sochorová válcovna v Kladně a Univerzální trati v Bohumíně na Karvinsku. V roce 2015 dosáhly TŽ čistého zisku 2,78 miliardy korun. Jediným akcionářem je mateřská společnost Moravia Steel miliardáře Tomáše Chrenka.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Česká zbrojovka letos počítá s investicemi za 225 milionů korun

Uherskobrodská Česká zbrojovka v letošním roce chystá investice za 225 milionů korun. Peníze půjdou zejména na obnovu strojů a také...

Zavřít