PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

YFAI otevřela na Slovensku testovací laboratoř interiérových komponentů

Testovací laboratoř interiérových komponentů osobních automobilů otevřela dnes ve své slovenské divizi skupina Yanfeng Automotive Interiors (YFAI). Do projektu v Trenčíně investovala čtyři miliony eur (108 milionů korun).

„Technologické centrum v Trenčíně je jedním z osmi takovýchto lokalit v naší globální technické síti a plní důležitou úlohu v našem vývoji a výzkumu,“ uvedl zástupce investora Jason Xu.

Laboratoř slouží k testům odolnosti a testům materiálů součástek a výrobků pro interiéry automobilů včetně přístrojových desek, výplní dveří a podlahových konzol. Investici skupiny podpořila slovenská vláda pobídkami v hodnotě zhruba 802.000 eur (21,6 milionu korun).

Kromě technologického centra v Trenčíně, kde společnost zaměstnává 160 lidí, provozuje také závod v Námestově. Tam vyrábí interiérové prvky do automobilů.

Automobilový průmysl je jedním z hlavních tahounů slovenské ekonomiky. Na Slovensku mají své továrny automobilky Kia, PSA a Volkswagen, jakož i více než 300 výrobců komponentů.

YFAI se sídlem v Šanghaji je celosvětovým výrobcem automobilových interiérů pro různé značky. Má zhruba 110 výrobních závodů a technických středisek v 18 zemích, dohromady zaměstnává více než 33.000 lidí. Společnost staví novou továrnu v Plané nad Lužnicí na Táborsku, výrobní závod provozuje i v Žatci.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Nový Hyundai i30. Zdroj: press.hyundai.cz
Čtvrtletní zisk Hyundai klesl o 21 procent a to kvůli Číně

Čistý zisk největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor v prvním čtvrtletí klesl o 21 procent na 1,33 bilionu wonů (29 miliard...

Zavřít