PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Yanfeng má schválenou investiční pobídku od vlády, vytvoří 588 nových pracovních míst

Vláda dnes schválila investiční pobídku pro společnost Yanfeng Czechia v maximální výši 185 milionů korun. Na twitteru o tom informoval mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Firma plánuje investovat 1,85 miliardy korun do rozšíření výroby plastových interiérových dílů pro automobilový průmysl v okresech Louny a Tábor a vytvoření centra na testování asistenčních systémů.

Projekt bude podle plánů dokončen v roce 2019, investice má vytvořit 588 nových pracovních míst. Většina míst vznikne v Plané nad Lužnicí, 105 míst v Tatinné na Žatecku.

Návrh počítá s vytvořením tzv. Lighthouse centra pro Evropu a Afriku v Plané nad Lužnicí. V něm je plánováno především rozvíjení a testování asistenčních systémů formou zapojení robotů ve výrobním řetězci. „V současnosti probíhá pořizování a instalace nových technologií, kdy se často jedná o první instalaci podobné technologie v Evropě. Předpokládaný termín pro zahájení nové výroby a fungování Lighthouse centra je v červnu 2017,“ píše se ve zprávě ministerstva průmyslu a obchodu.

Závod v Plané nad Lužnicí se stane hlavním centrem využití Průmyslu 4.0 skupiny v Evropě. „Za tímto účelem budou v závodě testovány nové postupy a techniky při výrobě systémů pro interiéry automobilů, které budou následně implantovány v dalších závodech skupiny,“ uvádí dokument.

Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems (dříve JC Interiors) je součástí nadnárodní skupiny Johnson Controls. V ČR má skupina čtyři výrobní závody – v České Lípě, Mladé Boleslavi, Roudnici na Labem a Stráži pod Ralskem. JC Interiors byla založena jako projekt na zelené louce v průmyslové zóně Triangl v Žatci. Nyní má asi 1000 zaměstnanců. Vyrábí plastové a gumové autodíly.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Firma Milacron otevřela třetí výrobní halu na formy

Společnost Milacron dnes v Želetavě na Třebíčsku otevřela třetí výrobní halu za 120 milionů korun. Firma produkuje formy pro výrobu...

Zavřít