PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Wojnar je novým prezidentem sdružení autoprůmyslu

Prezidentem Sdružení automobilového průmyslu dnes zvolila rada ředitelů na čtyři roky člena představenstva Škody Auto Bohdana Wojnara. Vystřídal Martina Jahna, který se po devíti letech funkce vzdal kvůli svému pracovnímu angažmá v Číně. ČTK to řekl mluvčí sdružení Miroslav Konvalina.

wojnar_01_web_jpg

Wojnar připomněl, že celý automobilový průmysl v současnosti prochází obrovskými změnami. „Digitalizace, automatizace, konektivita a autonomní řízení budou hybateli následujících let. Měnit se bude také sdružení. Mým hlavním úkolem proto bude ve spolupráci s představenstvem a se sekretariátem modernizovat sdružení tak, aby tvořilo efektivní a kompetentní platformu, která český automobilový průmysl v těchto změnách doprovodí,“ řekl Wojnar.

Jahn oznámil svůj záměr funkci předat nástupci už v létě, když se z pozice v německém Volkswagenu přesunul na místo výkonného viceprezidenta pro prodej a marketing jednoho ze dvou společných podniků skupiny Volkswagen v Číně.

Rada ředitelů zároveň zvolila na uvolněné místo viceprezidenta po Wojnarovi generálního manažera pro lidské zdroje a korporátní plánování TPCA Czech Jana Peška. Novými členy představenstva se stali generální ředitel a člen představenstva firmy Buzuluk Komárov Petr Mašek a generální ředitel a jednatel Koyo Bearings Petr Novák.

Cenu za celoživotní práci dnes dostal konstruktér Škody Auto Petr Hrdlička. Mimo jiné vedl tým, který vytvořil Škodu Favorit.

V Česku se má letos vyrobit rekordních 1,3 milionu osobních aut. Za 11 měsíců produkce vzrostla o osm procent na 1,25 milionu vozů. Největší růst zaznamenala značka Škoda Auto.

Sdružení zastřešuje 149 automobilek a výrobců autodílů. Loni členské firmy zvýšily tržby o sedm procent na rekordních 912 miliard korun. Export tvořil 85 procent tržeb. Sdružení reprezentuje podniky v Česku s podílem téměř 90 procent v automobilovém průmyslu. Jejich podíl na celkové průmyslové výrobě se meziročně zvýšil o jeden procentní bod na 22 procent.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Důl Karvinná
OKD požádalo vládu o 723 milionů na útlum Dolu Paskov

Těžební společnost OKD, která je od května v úpadku, požádala vládu o státní pomoc na útlum Dolu Paskov ve výši...

Zavřít