Westinghouse pokročil se stavbou jaderné elektrárny s reaktorem nové generace AP1000

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Stavba americké jaderné elektrárny V. C. Summer pokročila do další fáze: k lití betonu. Proč je to zajímavá zpráva pro českého čtenáře? Westinghouse, který se uchází o dostavbu Temelína, v americké elektrárně nasazuje novou generaci svého jaderného reaktoru AP1000, který nabízí také pro dostavbu Temelína.

Westinghouse se s novým reaktorem pyšní především inovativním systémem pasivní bezpečnosti v kombinaci s osvědčenými technologiemi. Firma tak tvrdí, že tím z AP1000 vytváří zdroj bezpečné, čisté a spolehlivé energie. Dva budoucí bloky ve V.C. Summer zajistí pro místní ekonomiku potřebné základní dodávky elektřiny a poskytnou dobře placená pracovní místa během výstavby i v rámci budoucího provozu elektrárny.

Generální ředitel Westinghouse Danny Roderick k pokroku na stavbě prohlásil: „Úspěšné dokončení lití prvního betonu na stavbě druhého bloku elektrárny V.C. Summer je pro nás začátkem nové, vzrušující etapy výstavby našich elektráren AP1000 ve Spojených státech. Jedná se o milník globálního významu, díky kterému se nyní naše dodavatelské konsorcium může pustit do další zásadní fáze, jíž je montáž modulů.“

Kromě lití betonu se na stavbě elektrárny V.C. Summer pokračuje na pracech v rámci turbínového ostrova a nejaderné části elektrárny a Westinghouse se rovněž věnuje výcviku budoucích operátorů.

Informace poskytl Westinghouse

Čtěte také:

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...