Význam páry nesnižuje ani nová průmyslová revoluce

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Mluvit o páře, když se na každém kroku skloňuje čtvrtá průmyslová revoluce, se laikovi může jevit jako zpátečnické. Pára je však pro svoje fyzikální vlastnosti nezastupitelným médiem i v moderním průmyslu. Všechny její výhody odhalí na podzim další edice oblíbené Spirax Sarco Tour.

Povědomí o páře se ovšem u veřejnosti neustále snižuje. Bohužel se tak děje již v samotných počátcích, na technických školách. Přitom jen stěží existuje provoz, který by se bez tohoto média obešel. Účinnou cestou eliminace plýtvání a skutečně efektivního využití páry tak může být školení.

Společnost Spirax Sarco je předním světovým výrobcem armatur a zařízení pro parokondenzátní systémy i jiné technické plyny a kapaliny. Ve svém týmu na území České a Slovenské republiky sdružuje odborníky, kteří mají doslova „páru o páře“. Právě tito experti každoročně objíždějí vybraná města, aby své poznatky zprostředkovali dále v rámci Spirax Sarco Tour, která se letos uskuteční během října a listopadu.

„Snažíme se touto cestou seznámit technickou veřejnost se správnou inženýrskou praxí v oblasti návrhu a provozování parokondenzátních systémů,“ přiblížil primární cíle Tour Jaroslav Šilhan, obchodní ředitel pro Českou a Slovenskou republiku.

Průvodce světem parních technologií

Co by nemělo chybět v parních a kondenzátních rozvodech? Co si představit pod pojmem kvalitní a čistá pára? Proč je pára nenahraditelná a kolik doopravdy stojí úniky páry? To jsou pouze vybrané otázky, na které odpoví odborné semináře. Přesně tyto otázky by pak měly trápit hned několik cílových skupin. „Spirax Sarco Tour je určena pro širokou technickou veřejnost, která se ve své činnosti zabývá aplikacemi s využitím páry, zejména pak pro projektanty, technické pracovníky výrobních provozů apod.,“ upřesňuje obchodní ředitel pořadatelské firmy.

Spirax Sarco Tour nepřichází nikým nečekána a nezvána. Má za sebou již několik opakování, což se odráží na výsledném programu, který chce reflektovat nejaktuálnější témata a problémy skutečného trhu. „V letošním roce jsme v programu neopomenuli zásady navrhování parokondenzátních rozvodů ve všech jeho elementech. Postupovat budeme od správného návrhu a dimenzování potrubí přes ošetření páry až po měření a regulaci v systému,“ uvedl k programu Filip Procházka, generální ředitel společnosti Spirax Sarco.

V programu však dostanou prostor i další témata, pozornosti se bude těšit ve větší míře také oblast potravinářství, kde se může pára stát jedním z nástrojů pro zvládání stále přísnějších pravidel konkurenceschopnosti.

Vše, co jste chtěli vědět o páře a nebojíte se zeptat

Velký důraz klade Tour každoročně na vysokou míru interakce mezi přednášejícími a posluchači. Ostatně snaha být svým zákazníkům blíž je patrná již z pojetí seminářů, které v rámci Tour navštíví pět měst v České republice a tři na Slovensku.

„Spirax Sarco Tour návštěvníkům slibuje, že dostanou informace na vybraná témata na vysoké odborné úrovni a budou mít příležitost prodiskutovat obecné otázky v rámci prezentovaných témat a/nebo konzultovat svá aktuálně řešená témata v individuálních konzultacích,“ potvrzuje výhody Tour Jaroslav Šilhan.

Samotná Tour v minulosti prokázala, že je vždy velmi kladně přijímána zejména proto, že informace z oblasti páry nejsou technické veřejnosti dostupné ve formě, kterou jim je tato akce podává, tj. velmi fundovaně s důrazem na praktickou stránku věci.

Termíny, program a bezplatná registrace jsou dostupné na adrese: http://www.spiraxsarco.com/global/cz/Training/Pages/SxS-Tour16.aspx

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...