PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Výzkumný park v Milovicích nebude, stát odebral dotaci

Se vší pravděpodobností už započatý projekt Výzkumného parku v Milovicích nebude dokončen. Ministerstvo průmyslu a obchodu mu totiž odebralo dotaci téměř 400 milionů korun. Jako důvod MPO uvedlo, že by se park nestihl dokončit včas. Dotace bude podle mluvčího ministerstva Františka Kotrby využita na jiné projekty. Podle původního plánu měla být stavba dokončena letos v červnu.

Výzkumný park s aerodynamickým tunelem měla provozovat společnost VTP AT Milovice. Firma už dostala proplacenou první etapu prací za přibližně 28 milionů korun, peníze bude ale muset vrátit. Výstavba parku začala loni v březnu. „V následujícím období bohužel došlo k řadě okolností, které zamezily hladkému pokračování realizace projektu, především s ohledem na neúspěšně realizovaná výběrová řízení na dodavatele stavební a technologické částí díla,“ uvedl Kotrba.

Vizualizace Výzkumného parku v Milovicích, kterého součástí měl být i aerodynamický tunel. Foto: VTP AT Milovice

Vizualizace Výzkumného parku v Milovicích, kterého součástí měl být i aerodynamický tunel. Foto: VTP AT Milovice

Firma podle Kotrby letos v březnu navrhla celý projekt upravit tak, aby se jej v pozměněné formě se snížením nákladů podařilo dokončit včas. „Jím předložená dokumentace prokazující reálnou možnost dokončení projektu do 31. prosince 2015, kdy definitivně končí možnost proplácet z Operačního programu podnikání a inovace, byla bohužel z pohledu poskytovatele nedostatečná a neobsahovala zásadní podklady prokazující reálnou šanci dílo dokončit z pohledu technologického i z pohledu zajištění finančních zdrojů,“ doplnil Kotrba.

Vědeckotechnický park měl poskytnout zázemí pro komerční výzkumné aktivity i prostor pro spolupráci mezi vědeckým a podnikatelským sektorem. Komplex měl nabídnout více než 8000 metrů čtverečních vybavených kancelářských a laboratorních ploch, zejména pro automobilový průmysl a pro odvětví udržitelné energetiky.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Zemětřesení v koncernu VW už skončilo?

Původně myšlený sloupek se vzhledem k množství důležitých dostupných údajů protáhl a tak vám přinášíme souhrnné zpravodajství o krizi v koncernu VW,...

Zavřít