PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Výrobci řídicích systémů ZAT z Příbrami roste podíl exportu a vstupuje na polský trh

Příbramskému výrobci řídicích systémů ZAT roste podíl exportu, nyní vstupuje na polský trh zakázkou pro tamní teplárnu. Právě na Polsko se nyní chce více zaměřit. Dalšími cílovými trhy jsou státy severní Evropy, ve světě pak Írán či Indonésie. Celkem ZAT dodává do 60 zemí světa. Za posledních pět let se poměr exportu zvýšil z 30 na 75 procent. ČTK o tom informovala mluvčí firmy Denisa Ranochová.

Zakázku pro polskou teplárnu EC Katowice bude společnost podle mluvčí plnit v rekordně krátkém čase, na výměnu regulace a ochran turbíny včetně řídicí části budicí soupravy budou mít inženýři tři měsíce, běžně to bývá dvojnásobná doba. „Koncem dubna jsme podepsali smlouvu, v ostrém provozu poběží nový systém už od poloviny července,“ uvedl člen představenstva ZAT Ivo Tichý.

Cena zakázky je 4,5 milionu korun. „Znamená to pro nás špičkovou koordinaci projektů i dojednání nestandardních podmínek u našich dodavatelů, nicméně tyto situace řešíme u řady zakázek ve světě,“ doplnil ředitel divize Energetika František Kural.

ZAT dodává technologie pro jadernou i klasickou energetiku, ale působí také v dalších oblastech, například povrchové těžby a dopravy surovin, plynárenství, dopravy a průmyslových procesů. Firma má pobočky v Plzni, na Slovensku a na Kubě. Má vlastní vývoj, projekci, výrobu, instalaci i servis elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent. Je také certifikovaným výrobcem zdravotnických přístrojů.

V hospodářském roce, který skončil loni v březnu, společnosti meziročně vzrostly tržby o 54 procent na téměř 682 milionů korun. Výsledky za poslední fiskální rok společnost zatím nezveřejnila.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Třebíčská firma vyvinula technologii na výrobu paliva z bioodpadu

Třebíčská společnost VIA ALTA vyvinula ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou technologickou linku na výrobu paliva z biologicky rozložitelného odpadu....

Zavřít