PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Výrobce zámků do aut Kiekert postaví v Přelouči novou halu

Společnost Kiekert z Přelouče na Pardubicku postaví v příštím roce novou výrobní halu. Současné kapacity výrobci zámkových systémů do aut nestačí. Do nové výroby firma přijme až 300 lidí. Novinářům to dnes řekl výrobní ředitel Petr Kuchyňa.

Hala o velikosti 2000 až 3000 metrů čtverečních bude mít výrobní i testovací zázemí. Hala se dá v budoucnu i rozšířit, pokud firmě nadále porostou zakázky. „Nemáme tu jen montovnu, ale vše, co k tomu patří, včetně vývoje,“ dodal Kuchyňa.

Firma má 60 výrobních linek. Vyrábí 7000 variant zámkových systémů pro všechny evropské automobilky. Ročně jich vyrobí 50 milionů. Přepočteno na jedno vozidlo, denně závod zhotoví množství zámků potřebných pro 40.000 aut.

Hledání nových zaměstnanců do výroby je podle Kuchyni stále obtížnější. Pardubicko je regionem s nejnižší zaměstnaností v kraji. Mimo jiné proto se v podniku víc prosazují robotická pracoviště. „Díky robotům jsme schopní navyšovat výrobní kapacity,“ řekl Kuchyňa.

Kiekert postavil továrnu v Přelouči v roce 1993. Zaměstnává 2600 lidí. Firmě dlouhodobě rostou tržby. Letos je očekává ve výši 400 milionů eur (15 miliard Kč), loni firma vykázala tržby o 40 milionů eur nižší. Celý koncern loni utržil 870 milionů eur (33 miliard Kč). Koncern slaví letos 160 let od svého založení. Přeloučský závod vyrábí kompletní portfolio celé skupiny.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Vítkovice Steel mají opět provozní zisk, loni byl 374 milionů korun

Společnost Vítkovice Steel se po překonání krize vrátila ke kladnému výsledku hospodaření. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před započtením úroků, daní...

Zavřít