PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Výrobce sprchových koutů SanSwiss chce větší výrobu a novou halu

Výrobce sprchových koutů SanSwiss z Jičína plánuje během následujících deseti let zdvojnásobení výroby a postupné zvýšení počtu zaměstnanců z nynějších 131 na téměř 190 lidí. V roce 2017 firma proto postaví halu pro výrobu a sklady o rozloze 1,7 hektaru. Investice do stavební části, tedy bez technologií a vybavení, přijde na 172,5 milionu korun. ČTK to dnes sdělil obchodní ředitel František Bílek.

Firma je součástí švýcarského holdingu Ronal a v segmentu sprchových koutů SanSwiss zajišťuje přes 75 procent výroby.

V aktuálním účetním roce od 1. dubna 2016 do 31. března 2017 jičínská společnost počítá s prodejem 152.000 sprchových koutů a s růstem obratu na 582 milionů korun z loňských 556 milionů korun. Čistý zisk podniku by měl v probíhajícím obchodním roce dosáhnout téměř 60 milionů korun. Splnění plánu podle Bílka naznačují výsledky prvních šesti měsíců obchodního roku, kdy prodej koutů dosáhl 81.000 kusů, tržby byly 311 milionů korun a zisk téměř 31 milionů.

Jičínský podnik začal dodávat sprchové kouty i do Norska a Nizozemska. Pro první rok kontraktu počítá s prodejem za 19 milionů korun v Norsku a za více než 15 milionů korun v Nizozemsku.

„Nové odbytové možnosti v Norsku a Nizozemsku představují významný zdroj růstu našich exportních tržeb. Navíc nám dávají velkou šanci na rozšíření obchodních aktivit především do Švédska a Dánska,“ uvedl Bílek. Zvýšený zájem podnik nyní registruje i na německém trhu.

Export se na tržbách firmy SanSwiss Jičín podílí třemi čtvrtinami. Sanitární techniku podnik vyváží hlavně do Francie, dále do Německa, Belgie, Švýcarska, Polska, na Slovensko, do Ruska a na Ukrajinu. Z hlediska produkce je pro SanSwiss dominantní francouzský trh, na kterém realizuje přes 42 procent celkového obratu.

SanSwiss působí v Jičíně od roku 1999, vlastní závod v jičínské průmyslové zóně vybudovala firma v roce 2001. Tehdy byla ještě součástí firmy Ronal CR, která je známá produkcí litých kol pro automobily. Po vydělení z Ronalu CR v roce 2009 se závod začlenil do skupiny sanitární techniky SanSwiss AG. Další výrobní závody SanSwiss AG jsou v Bitche ve Francii a v rumunském Temešváru.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Trolejbus Škoda Electric. Zdroj: skoda.cz
Škodovka dodá na Slovensko desítky trolejbusů

Škoda Electric dodá do Žiliny a Prešova 30 nízkopodlažních trolejbusů za 435 milionů korun. Budou spolufinancované z fondů EU. Pokud...

Zavřít