PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Výrobce hadic pro auta Hutchinson postaví novou halu

Francouzský výrobce gumových hadic pro automobily Hutchinson postaví v Rokycanech novou výrobní halu v areálu bývalé konzervárny Marila, kde firma působí od roku 1994. Hutchinson, který je s více než 600 lidmi druhým největším zaměstnavatelem na Rokycansku, přijme další desítky zaměstnanců. ČTK to dnes řekl starosta Rokycan Václav Kočí. Server E15.cz uvedl, že hala bude hotová v lednu 2017 a práci v ní najde zhruba 150 lidí. Podle Kočího začne stavba ve středu.

Továrnu na ploše 3000 metrů čtverečních vybuduje podle E15.cz italská stavební skupina Inveco Construction, která si nedávno založila v Česku pobočku. Výši investice Hutchinson nezveřejnil. Vládní agentura CzechInvest loni v březnu pro ČTK uvedla, že pomohla firmě zprostředkovat investici za zhruba čtvrt miliardy korun.

„Nových lidí tam bude několik desítek. Ale technologie by měli začít navážet asi od března příštího roku. Takže neví, zda je začnou přijímat od pololetí, nebo déle, a kolik přesně jich budou potřebovat,“ uvedl starosta.

Hutchinson, který podle firemního webu patří do francouzského koncernu Total, zaměstnává po celém světě v 95 závodech víc než 30.000 lidí. Hlavním výrobním programem rokycanské firmy jsou nízkotlaké hadice pro chladicí, palivové a vzduchové systémy vozů BMW, PSA, Renault a Suzuki.

Hutchinson s.r.o. byla založena v Rokycanech v roce 1994. Firma podle Kočího dosud využila asi polovinu areálu bývalé Marily, která po roce 1990 zkrachovala. „Pro Rokycany je velmi dobře, že řadu starších objektů opravili a využili. Teď postaví první novou halu ve stávajícím areálu,“ uvedl starosta. Firma se vyvinula z dodavatele nejlevnějších typů vodních hadic s nízkou přidanou hodnotou ve výrobce nejsložitějších typů.

„Vzhledem k posilování významu rokycanské pobočky se v blízké budoucnosti plánuje přenos části vývojových aktivit a to tak, abychom v budoucnu mohli zákazníkům nabízet kompletní řešení od vývoje hadice až po její výrobu,“ uvádí firma na webu. Podle zatím poslední zveřejněné výroční zprávy utržil rokycanský Hutchinson za rok 2014 víc než 2,1 miliardy korun a vykázal čistý zisk 203 milionů korun, uvedl E15.cz.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Zdroj: porsche.com/microsite/mission-e/
Porsche se prý chystá vstoupit na trh s vozem kombi

Německý výrobce luxusních vozů Porsche plánuje uvést v příštím roce na trh svůj první vůz typu kombi. Má jít o...

Zavřít