PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Výrobce čerpadel Hennlich zvýšil rekordně tržby

Výrobce čerpadel a zařízení pro průmysl Hennlich zvýšil loni meziročně tržby o čtyři procenta na rekordních 738 milionů korun. Firmě z Litoměřic se podařilo najít nová odbytiště a nahradit propad zakázek u těžební společnosti OKD. ČTK to dnes řekl mluvčí společnosti Martin Jonáš.

Litoměřické firmě se dařilo nejvíce zvýšit prodeje čerpadel, trysek, filtrací, důlní hydrauliky a systémů vytápění a chlazení pomocí tepelných čerpadel. „Jde o předběžné výsledky,“ poznamenal Jonáš. Letos firma očekává přibližně stejné tržby jako v roce 2016.

Ředitel firmy Pavel Šumera vyzdvihl, že se podařilo po propadu zakázek u OKD v roce 2015 částečně nastartovat oblast důlní hydrauliky. „Realizovali jsme důležité zakázky velkých filtračních zařízení pro český a slovenský trh. Začali jsme se také prosazovat na trhu s novými produkty,“ zmínil Šumera. „Poprvé se nám podařilo exportovat nakládací hubice pro přístav v Chile. Dodali jsme další manipulátory leteckých motorů do ruského výrobce letadel Suchoj,“ uvedl Šumera.

Letos chce podnik přijmout deset nových zaměstnanců, kterých má v současnosti přes 200. Hledá především lidi s technickým zaměřením.

Firma vznikla v roce 1922 v Duchcově na Teplicku. Majitele Hermann Hennlich byl po válce ze země odsunut, v Rakousku ale podnikal dál. Od konce války společnost sídlí v rakouském Schärdingu. Po roce 1989 rozšířila aktivity i do dalších států střední a východní Evropy. Působí v 22 evropských zemích.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
ZVU Strojírny vypravily do běloruské chemičky velký zásobník

Společnost ZVU Strojírny Hradec Králové dnes vypravila pro chemickou továrnu v Bělorusku velký zásobník o kapacitě 420 metrů krychlových. Do...

Zavřít