Výrobce brzdových destiček otevřel laboratoře v Brně

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Výrobce brzdových destiček pro automobily Federal-Mogul Holdings Corporation dnes otevřel v Brně nové zkušební laboratoře. Investice za zhruba 25 milionů korun má napomoci vývoji společnosti. Brněnské pracoviště je po závodu v Kostelci nad Orlicí druhým, který nyní firma v ČR má. Dnes to uvedli zástupci společnosti. Hlavním úkolem centra je testovat a dále vyvíjet brzdové komponenty, které se montují téměř do všech známých osobních i nákladních automobilů.

Federal-Mogul otevřel novou laboratoř v Brně.
Federal-Mogul otevřel novou laboratoř v Brně.

Federal-Mogul Motorparts je přední světový dodavatel automobilových dílů včetně stěračů, součástek pro vrzdy a dílů odpružení. „Výzkum a vývoj je nezbytný pro udržení vůdčího technologického postavení na trhu frikčních materiálů a je klíčovým prvkem naší strategie jak pro výrobu originálního vybavení, tak pro zásobování náhradními díly,“ uvedl viceprezident společnosti Heribert Schumacher.

Technické centrum v Brně nově provozuje čtyři dynamometry, které se používají k testování třecích materiálů a brzdových produktů, jakými jsou brzdové destičky nebo obložení. Do konce roku se počet strojů zvýší na osm. Pro společnost Federal-Mogul Motorparts to znamená výrazné zvýšení testovací kapacity. Celosvětově provozuje společnost osm testovacích center v Evropě, Severní Americe a Číně pro výzkum a vývoj frikčních materiálů, které splňují jak požadavky zákazníků, tak i nejnovější zákonné požadavky.

Federal-Mogul Motorparts provozuje v celé Evropě jedenáct závodů na výrobu brzdových komponent a stěračů. Společnost má v České republice výrobní závod v Kostelci nad Orlicí. V něm více než 600 zaměstnanců ročně vyrobí téměř pět miliónů součástek, jako jsou brzdové destičky pro osobní automobily, brzdové obložení pro nákladní automobily a speciální železniční brzdové obložení.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...