PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Výrobce brzdových destiček otevřel laboratoře v Brně

Výrobce brzdových destiček pro automobily Federal-Mogul Holdings Corporation dnes otevřel v Brně nové zkušební laboratoře. Investice za zhruba 25 milionů korun má napomoci vývoji společnosti. Brněnské pracoviště je po závodu v Kostelci nad Orlicí druhým, který nyní firma v ČR má. Dnes to uvedli zástupci společnosti. Hlavním úkolem centra je testovat a dále vyvíjet brzdové komponenty, které se montují téměř do všech známých osobních i nákladních automobilů.

Federal-Mogul otevřel novou laboratoř v Brně.

Federal-Mogul otevřel novou laboratoř v Brně.

Federal-Mogul Motorparts je přední světový dodavatel automobilových dílů včetně stěračů, součástek pro vrzdy a dílů odpružení. „Výzkum a vývoj je nezbytný pro udržení vůdčího technologického postavení na trhu frikčních materiálů a je klíčovým prvkem naší strategie jak pro výrobu originálního vybavení, tak pro zásobování náhradními díly,“ uvedl viceprezident společnosti Heribert Schumacher.

Technické centrum v Brně nově provozuje čtyři dynamometry, které se používají k testování třecích materiálů a brzdových produktů, jakými jsou brzdové destičky nebo obložení. Do konce roku se počet strojů zvýší na osm. Pro společnost Federal-Mogul Motorparts to znamená výrazné zvýšení testovací kapacity. Celosvětově provozuje společnost osm testovacích center v Evropě, Severní Americe a Číně pro výzkum a vývoj frikčních materiálů, které splňují jak požadavky zákazníků, tak i nejnovější zákonné požadavky.

Federal-Mogul Motorparts provozuje v celé Evropě jedenáct závodů na výrobu brzdových komponent a stěračů. Společnost má v České republice výrobní závod v Kostelci nad Orlicí. V něm více než 600 zaměstnanců ročně vyrobí téměř pět miliónů součástek, jako jsou brzdové destičky pro osobní automobily, brzdové obložení pro nákladní automobily a speciální železniční brzdové obložení.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Firma Lemtech otevře továrnu u Jihlavy

Tchaj-wanská společnost Lemtech zabývající se výrobou kovových dílů pro elektronický a automobilový průmysl chce příští rok otevřít svou továrnu u...

Zavřít