PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

VW prý získá téměř pětinový podíl v americké firmě Navistar

Divize užitkových vozů německého koncernu Volkswagen by měla v brzké době oznámit dohodu o vytvoření partnerství s americkým konkurentem Navistar International. Volkswagen by měl v rámci této dohody koupit v Navistaru téměř pětinový podíl. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené se situací.

Volkswagen se podle jednoho ze zdrojů dohodl, že bude Navistaru dodávat motory a že v tomto americkém výrobci nákladních aut koupí 19,9 procenta akcií. Za podíl prý Volkswagen zaplatí asi 200 milionů eur (5,4 miliardy Kč). Firmy by podle zdrojů mohly dohodu o partnerství představit v úterý. Podniky se k těmto informacím odmítly vyjádřit.

Volkswagen je největším výrobcem osobních aut v Evropě a druhým největším na světě. Hodlá se ale stát i předním globálním hráčem na trhu s nákladními vozy. Koncern již dříve získal většinové podíly ve společnostech MAN a Scania, které se zaměřují na výrobu nákladních aut.

Navistar se snaží získat partnera, který by mu pomohl s výrobou motorů splňujících čím dál přísnější emisní normy. Vývoj takových motorů je velmi nákladný, což nutí firmy v automobilovém průmyslu ke spolupráci. Navistar hledá partnera v oblasti motorů již od roku 2010, kdy americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) neschválila jeho naftový motor pro těžké nákladní vozy.

Pro Volkswagen je Navistar atraktivní, protože má v Severní Americe rozsáhlou síť prodejců. Firmy o možném partnerství jednaly už delší dobu, v posledních 12 měsících byl ale Volkswagen zaneprázdněn řešením skandálu kolem manipulace s testy emisí naftových vozů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Nová Škoda kodiaq Zdroj: media.skoda-auto.com
Škoda příští rok chystá čtyři modernizované modely

Škoda Auto příští rok vyjede se čtyřmi modernizovanými modely. Vedle nové generace malého SUV Yeti, tedy zcela nového vozu, uvede...

Zavřít