PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

VW nabízí při nákupu vozu slevu až 10 000 eur

Německá automobilka Volkswagen poskytne slevu až 10.000 eur (asi 260.000 Kč) těm zákazníkům, kteří si koupí nový vůz značky Volkswagen a protiúčtem dají starší model s naftovým motorem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Nabídka bude prozatím platit v Německu, podle mluvčího Škody Auto ale nelze vyloučit, že se podobná akce později rozšíří i na další trhy, včetně toho českého.

Volkswagen rovněž nabízí pobídky v hodnotě 1000 až 2380 eur na nákup vozu s alternativním pohonem, tedy elektrickým, hybridním a na zemní plyn. Všechny nabídky je přitom možné využít od nynějška až do konce letošního roku.

List Bild napsal, že z ceny nového vozu Golf automobilka odečte 5000 eur. List ale neuvedl žádný zdroj těchto informací. Napsal také, že nabídka se vztahuje na jakoukoli značku koncernu, pokud je kupovaný vůz Volkswagen.

„Zmiňovaná výkupní prémie na pořízení nového vozu by měla být prozatím k dispozici v Německu. Nelze však vyloučit, že podobné aktivity budou časem rozšířeny i na další evropské trhy včetně tuzemského. V případě, že se tak stane, budeme informovat naše obchodní partnery, zákazníky a sdělovací prostředky,“ řekl ČTK mluvčí Škody Auto v České republice Vítězslav Pelc.

Ve Spojených státech úřady koncem července schválily Volkswagenu plán na úpravu či odkup většiny naftových aut, kterých se týká skandál kolem falšování testů emisí. Dohoda předpokládá, že většina majitelů těchto aut obdrží odškodné 5100 až 10.000 dolarů (114.000 až 223.000 Kč). Majitelé se navíc mohou rozhodnout, zda budou požadovat opravu auta, nebo aby Volkswagen jejich vůz odkoupil.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Slévárně HEUNISCH Brno loni klesl zisk na polovinu

Slévárně HEUNISCH Brno loni klesl zisk na polovinu. Firma vydělala po zdanění 14 milionů korun. V zisku je tři roky...

Zavřít