PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Volkswagen obnoví do konce roku výrobu aut v Keni

Německá automobilka Volkswagen obnoví do konce letošního roku výrobu aut v Keni, kterou zastavila zhruba před 40 lety. Rozhodnutí je součástí plánu zvýšení prodeje vozů v oblasti východní Afriky. Jako první by montážní závod měl vyrábět model Vivo. Uvedli to po svém setkání generální ředitel Volkswagenu pro Jihoafrickou republiku Thomas Schafer a keňský prezident Uhuru Kenyatta. O výši investice či kapacitě výroby se však nezmínili.

Volkswagen montoval vozy v Keni v 60. a 70. letech minulého století. Nyní se připojí k dalším značkám v zemi, mezi které patří Isuzu, Toyota, Nissan a Mitsubishi. Keňskému automobilovému trhu v současnosti dominují levná ojetá auta dovozená ze zemí, jako je Japonsko.

V Keni se převážně montují nákladní auta a autobusy z částí dodávaných zahraničními výrobci. Poslední údaje statistického úřadu ukazují, že počet smontovaných vozidel od ledna do dubna meziročně klesl o 31 procent na 2258 vozů. Podle keňského svazu výrobců aut za to mohou ekonomické podmínky, včetně vysokých úrokových sazeb a snížení vládních výdajů. Volkswagen však vidí na trhu příležitosti.

„Věříme, že Keňa má potenciál vyvinout velmi velký plnohodnotný automobilový průmysl. Východoafrické společenství má potenciál a dnešek je prvním krokem tímto směrem, který chceme jít s našimi osobními vozy,“ prohlásil Schafer.

Volkswagen je druhým největším výrobcem aut v Jihoafrické republice, za Toyotou. Vozy vyrobené v JAR prodává na místním trhu i vyváží do ostatních afrických zemí.

Kenyatta dodal, že montážní závod ve městě Thika začne s výrobou modelu Vivo ještě do konce letošního roku. Později se má výroba rozšířit i o další modely.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Temelín po necelém dni zastavil výrobu elektřiny, zhruba na 14 dní

Jaderná elektrárna Temelín ve středu odpoledne po necelém dni zastavila výrobu elektřiny. Vyplývá to z dat na internetových stránkách společnosti...

Zavřít