PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Volkswagen bude dodávat motory ruskému GAZu

Německý koncern Volkswagen bude dodávat motory ruské automobilce GAZ. Podle dnes podepsaného kontraktu do Ruska v průběhu příštích pěti let vyveze 200.000 motorů, informovala agentura Reuters. Ve čtvrtek představitelé obou společností podepsali dohodu o prodloužení spolupráce při výrobě vozů Škoda a Volkswagen v Rusku do roku 2025.

Nový kontrakt zabezpečí více než 50 pracovních míst v závodu v Salzgitteru, který právě začíná vyrábět motory i pro zákazníky vně koncernu.

Motory TDI 2.0, které splňují veškeré emisní normy, hodlá ruská automobilka montovat do nové generace užitkových automobilů GAZelle včetně minibusů, nákladních aut a dodávek, uvedl německý koncern.

Ve čtvrtek Volkswagen prodloužil dohodu o spolupráci ve výrobě automobilů VW a Škoda v Rusku do roku 2025. Spolupráce začala v roce 2011 podpisem dohody o montáži vozů VW a Škoda v továrně automobilky GAZ v Nižním Novgorodu. V jejím rámci bylo doposud vyrobeno zhruba 200.000 vozů Volkswagen Jetta, Škoda Yeti a Octavia.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
V jihlavském Boschi začala vozit materiál autopilotní souprava

V závodě firmy Bosch Diesel v Jihlavě začala převážet materiál 12 metrů dlouhá souprava řízená autopilotem. Pohybuje se sama po...

Zavřít