PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Volkswagen Arteon je nový nástupce modelu Passat CC

Německá automobilka Volkswagen začne v polovině června dodávat na německý trh a později i do dalších zemí nové pětimístné kupé Arteon. Vůz, který je v hierarchii modelů VW nadřazen modelu Passat, má být nástupcem sportovnější verze auta Passat CC. Automobilka model ve světové premiéře představila na ženevském autosalonu, který dnes začal novinářským dnem.

Nový VW Arteon.

Arteon se bude vyrábět v závodě automobilky v německém Emdenu. Auto s karoserií typu fastback má na délku téměř 4,9 metru a využívá koncernovou modulární podvozkovou platformu MQB. Dodávat se bude se třemi benzinovými a třemi dieselovými motory o výkonu od 150 do 280 koní. Kufr nabízí prostor o objemu 563 až 1557 litrů.

Nové asistenční systémy předvídají a reagují na omezení rychlosti, zatáčky a kruhové objezdy. Postihne-li řidiče zdravotní indispozice, zajistí asistent v rámci systémových omezení nejen zpomalení vozidla, ale i jeho řízení, pokud to vzadu jedoucí vozidla umožní. S vozem se i zařadí do pravého jízdního pruhu.

Loni automobilka Volkswagen představila model Phideon, který je ještě větší než Arteon a je primárně určen pro čínský trh. Na rozdíl od čtyřválců Arteonu má tento model i třílitrový šestiválcový motor o výkonu 300 koní.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Ilustrační foto
České zbrojařské firmy podepsaly kontrakty s ministerstvem obrany

Ministerstvo obrany nakoupí munici od firmy Sellier&Bellot až za tři miliardy korun. Od firmy Argun koupí 5500 neprůstřelných vest za...

Zavřít