Volkswagen Arteon je nový nástupce modelu Passat CC

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Německá automobilka Volkswagen začne v polovině června dodávat na německý trh a později i do dalších zemí nové pětimístné kupé Arteon. Vůz, který je v hierarchii modelů VW nadřazen modelu Passat, má být nástupcem sportovnější verze auta Passat CC. Automobilka model ve světové premiéře představila na ženevském autosalonu, který dnes začal novinářským dnem.

Nový VW Arteon.

Arteon se bude vyrábět v závodě automobilky v německém Emdenu. Auto s karoserií typu fastback má na délku téměř 4,9 metru a využívá koncernovou modulární podvozkovou platformu MQB. Dodávat se bude se třemi benzinovými a třemi dieselovými motory o výkonu od 150 do 280 koní. Kufr nabízí prostor o objemu 563 až 1557 litrů.

Nové asistenční systémy předvídají a reagují na omezení rychlosti, zatáčky a kruhové objezdy. Postihne-li řidiče zdravotní indispozice, zajistí asistent v rámci systémových omezení nejen zpomalení vozidla, ale i jeho řízení, pokud to vzadu jedoucí vozidla umožní. S vozem se i zařadí do pravého jízdního pruhu.

Loni automobilka Volkswagen představila model Phideon, který je ještě větší než Arteon a je primárně určen pro čínský trh. Na rozdíl od čtyřválců Arteonu má tento model i třílitrový šestiválcový motor o výkonu 300 koní.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...