Volba prezidenta ČR: Jak vidí český průmysl Miloš Zeman

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

[ROZHOVOR] Redakce portálu Průmysl.cz vyzpovídala prezidentské kandidáty, aby zjistila jejich postoj k současnosti a budoucnosti českého průmyslu. Přečtěte si odpovědi Miloše Zemana.

Čtěte také vyjádření dalších kandidátů – publikujeme po celý den:

[Průmysl.cz] Průmysl zůstává odvětvím přispívajícím k recesi ekonomiky. Jak se k tomuto problému stavíte a co myslíte, že by mohlo českému průmyslu pomoci?

[Miloš Zeman] V každém případě by měl průmysl, který 70-80 % svých výrobků exportuje na zahraniční trhy, mít silnou politickou podporu. Spočívala by ve třech věcech.

Za prvé, posílila by kompetenci obchodních zastupitelství na našich velvyslanectvích a vybavení těchto obchodních zastupitelství skutečnými experty.

Za druhé, rozšířila by kompetenci a kapitál takových organizací jako je Exportní garanční a pojišťovací společnost a Česká exportní banka.

Za třetí, prezident i další ústavní činitelé by brali na své zahraniční cesty delegace úspěšných českých podnikatelů.

Miloš Zeman k recesi ekonomiky

Český průmysl by měl mít na zahraničních trzích silnou politickou podporu od velvyslanectví, Exportní a garanční pojišťovací společnosti, České exportní banky a od prezidenta.“

Jak by se podle vás dala vyřešit současná krize českého technického školství?

Především tím, že by podniky s podporou vlády kofinancovaly formou stipendií ty studenty, kteří by se přihlásili na vysoké školy technického směru.

Jaký zastáváte postoj k obnovitelným zdrojům? Který z nich je podle vás pro Česko nejvhodnější?

S výjimkou hydroenergetiky je můj postoj k obnovitelným zdrojům krajně negativní, ať jsou to solární, nebo větrné elektrárny. Pouze zvyšují cenu elektrické energie a přitom stejně musíme udržovat v provozu záložní kapacity. Měl bych určité pochopení pro bioplynové stanice.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...