PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Vítkovice Machinery Group mají prestižní zakázku v Rusku

Sdílejte tento článek na Twitteru
12. 1. 2016, | Přidejte svůj názor

Skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) získala prestižní zakázku na dodávku částí magnetu urychlovače částic, který buduje ruský Spojený ústav jaderných výzkumů (Joint Institute for Nuclear Research – JINR). Celková hodnota dodávek dosáhne v přepočtu na 50 milionů korun, význam kontraktu je ale v obrovských referencích. Urychlovač částic podle ní bude obdobného typu, jakým disponuje Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN) v Ženevě.

Díly pro urychlovač dodají Vítkovice během tohoto a příštího roku. Celkem půjde o 690 tun zařízení. „V této chvíli už vítkovická skupina zahájila s JINR společnou práci na výrobní dokumentaci ve vědeckém městě Dubno, kde pracují už i naši pracovníci,“ uvedl obchodní ředitel Jiří Brož ze společnosti Vítkovice Heavy Machinery, která za skupinu VMG podepsala s Rusy smlouvu.

Licí stojan. Foto: Vítkovice Machinery Group

Licí stojan. Foto: Vítkovice Machinery Group

Skupina VMG získala podle tiskové mluvčí Evy Kijonkové zakázku především díky uzavřenému výrobnímu cyklu, ve kterém je schopná dodat vše od vlastních výkovků z oceli i technologicky náročných slitin až po celé výrobní linky nebo elektrárny.

Podle předběžných výsledků se společnost Vítkovice Heavy Machinery z předloňské ztráty 45 milionů korun dostala loni do zisku 90 milionů korun. Tržby jí ze 4,07 miliardy korun mírně stouply na 4,1 miliardy. „Ukazatel výkonnosti EBITDA meziročně vzrostl ze zhruba 242 milionů na 310 milionů korun, což je nárůst o více než čtvrtinu. A to přesto, že řada konkurentů v minulém roce naopak opustila trh, nebo se potýká s vážnými ekonomickými potížemi,“ upřesnila Kijonková.

Celá skupina Vítkovice Machinery Group má přes 8000 zaměstnanců. Tvoří ji firmy s ročním obratem více než 25 miliard korun. V roce 2014 měla skupina konsolidovaný zisk 479 milionů korun. Hlavním vlastníkem skupiny je Jan Světlík.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Škoda Auto s novým rekordem: loni dodala svým zákazníkům celkem 1,06 milionu vozů

Škoda Auto ve 120. roce existence společnosti dosáhla nového prodejního rekordu a podruhé za sebou prodala více než jeden milion...

Zavřít