PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Vítkovice Heavy Machinery získala v Německu dva kontrakty

Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze strojírenské skupiny Vítkovice získala v Německu dva nové kontrakty za celkem 50 milionů korun. Jedná se o zakázky na významných vodních cestách, na kterých se řeší zvedání mostu pro proplouvání zámořských lodí a říční průplav, řekla dnes ČTK mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

Společnost v posledních dvou letech pracovala na výrobě dílů pro havarijní systém lodního výtahu Niederfinow v blízkosti Berlína. Zakázku za 300 milionů korun již firma dokončila a naváže na ni novým kontraktem.

„Dodavatelské konsorcium lodního výtahu je s dosavadním provedením prací a úrovní spolupráce spokojeno, proto budeme vyrábět i zadržovací zařízení vodní vany výtahu. Jeho součástí je také kontrolní montáž všech dílů zařízení včetně hydrauliky,“ uvedl generální ředitel VHM Martin Bednarz.

Podle mluvčí získané reference navíc firmě pomohly ke smlouvě na díly strojního zařízení mostu Katwyk v Hamburku. „VHM budou pracovat na částech mostu, který je technicky zajímavý svou střední částí, jež se zvedá vysoko nad vodní hladinu a umožňuje tak velkým námořním lodím vjezd do hamburského přístavu. Vítkovická firma do roku 2019 vyrobí více než 200 tun strojního zařízení pro zvedání mostu,“ upřesnila mluvčí.

V roce 2015 VHM utržily 3,79 miliardy korun a vytvořily čistý zisk zhruba 51,2 milionu korun. Za rok 2016 zatím společnost finální výsledek nezná, Kijonková ale uvedla, že firma bude muset zaúčtovat vysoké opravné položky na pohledávky za třemi sesterskými společnostmi, které skončily v insolvenci. V současné době VHM zaměstnávají 1160 lidí.

Skupina Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka zahrnuje více než 20 firem, které mají dohromady zhruba 5500 zaměstnanců. Několik společností ze skupiny se loni dostalo do problémů a tři z nich – Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Gearworks a Vítkovice Envi – poslal soud do úpadku.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Plzeňský Doosan dodá turbínu na ostrov Jáva v do Indonésii

Doosan Škoda Power dodá na ostrov Jáva v Indonésii parní turbínu o výkonu 195 MW pro elektrárnu Grati za stovky...

Zavřít