PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Vítězka soutěže o nejlepší projekt vytvořený v CAD systému: Shades of Gray

[ROZHOVOR] Společnost Cumputer Agency vyhlásila výsledky soutěže o nejlepší projekt zpracovaný v CAD systému. Na druhém místě se umístila Veronika Demovicová, studentka Fakulty architektury Slovenské technické univerzity v Bratislavě, s projektem Shades of Grey. Veroniky Demovicové jsme ptali na několik základních informací týkajících se vítězného projektu.

Čtěte také: Vítěz soutěže o nejlepší projekt vytvořený v CAD systému: Design silničního motocyklu

[Průmysl.cz] Jak jste se dozvěděla o soutěži?

[Veronika Demovicová] O soutěži jsem se dozvěděla na sociální síti Facebook a na stránkách Vray Workschop Group, kde jeden ze soutěžících sdílel svoji práci.

V jakém CAD softwaru jste vítězný projekt vytvořila?

Zadaný školní projekt jsem nejdříve důkladně narýsovala v softwaru AutoCAD. Dále jsem pracovala se softwarem 3ds Max, kde byla celá scéna zkompletována. Při modelování nábytku, zejména sedačky a postele, jsem používala nový, ale velmi oblíbený program Marvelous Designer. Další programy, které jsem používala pro výsledný snímek, byly Vray a PhotoShop.

Vítězný snímek se skládá z mnoha modelovaných komponent. Kolik času jste strávila nad vítězným projektem?

Na projektu jsem pracovala po celou dobu letního semestru v loňském roce. Celá prezentace však trvala několik dnů. Před soutěží jsem ve scéně upravovala model sedačky a celou animaci pak renderovala znovu.

Co vás vedlo k vítěznému námětu? Čím jste se inspirovala?

Inspirací pro mě byly odstíny šedé barvy, které jsem kombinovala s barvou bílou. Kombinace odstínů šedé a bílé barvy jsem pak zakomponovala do skandinávského interiéru.

Dle vítězného snímku lze usoudit, že ráda pracujete s grafikou a CAD systémy. Je tato práce vaší každodenní pracovní náplní nebo koníčkem?

V současné chvíli studuji na Fakultě architektury Slovenské technické univerzity v Bratislavě a při studiu pracuji jako vizualizátor a pravidelně pracuji s 3D a grafickými systémy.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Vítěz soutěže o nejlepší projekt vytvořený v CAD systému: Design silničního motocyklu

[ROZHOVOR] Společnost Cumputer Agency vyhlásila výsledky soutěže o nejlepší projekt zpracovaný v CAD systému. Na třetím místě se umístil Lukáš...

Zavřít