PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Veselí nad Moravou nabídne brzo pozemky v nové průmyslové zóně

Veselí nad Moravou na Hodonínsku chce příští rok nabídnout k prodeji první pozemky v průmyslové zóně, kterou vybuduje na okraji města za 269 milionů korun za podpory státu. ČTK to dnes řekl místostarosta Petr Kolář (TOP 09). Město dostane na infrastrukturu dotaci přes 200 milionů, zbytek uhradí samo. Zóna o velikosti 31 hektarů bude za sportovní halou ve směru na Kozojídky. Nyní je tam orná půda. V zóně by mohlo podle Koláře najít zázemí až 15 firem. V budoucnu se předpokládá vznik 500 pracovních míst.

Město bude pracovat na vybudování infrastruktury po etapách. „V tuto chvíli připravujeme podklady pro zahájení registrace na první etapu, která se týká sedmi hektarů. Bude-li vše v pořádku a řádně proběhnou příslušná řízení, první nabídky na budoucí prodej parcel pro výstavbu průmyslových hal bychom mohli učinit na jaře příštího roku,“ uvedl Kolář.

Řekl, že město zároveň jedná s ministerstvem průmyslu a obchodu o podmínkách pro čerpání dotace. Zóna bude nedaleko podniku Železárny v místech mezi Blatnickou a Kollárovou ulicí nad střední školou a halou. Podle místostarosty se u města na zónu ptají i možní budoucí investoři. „Zatím se neformálně hlásí o informace, ale oficiální jednání začnou až s nabídkou pozemků v příštím roce,“ poznamenal Kolář.

Projekt kromě vybudování průmyslové zóny řeší také lepší dopravní napojení přes areál Železáren i přesun železničního přejezdu a obslužné komunikace.

Veselí nad Moravou leží na jihovýchodě jižní Moravy v těsném sousedství Zlínského kraje. Žije v něm asi 11.500 lidí. Město každoročně hospodaří s rozpočtem okolo 200 milionů korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Sigma Group má zájem založit v Rusku společný podnik

Čerpadlářská společnost Sigma Group chce v Rusku s místní firmou založit společný podnik na výrobu čerpadel, aby se lépe prosadila...

Zavřít