PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Veřejné zakázky ve stavebnictví v lednu posílily o 67 pct

Veřejní investoři v lednu zadali stavebním firmám 456 zakázek za 7,68 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 67,4 procenta, počet se zvýšil o 75,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha. Největším zadavatelem z vládního sektoru byla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) s 2,18 miliardy korun a z komunálního sektoru Karlovarský kraj (479 milionů korun).

„Výrazný meziroční růst je ovlivněn nízkou srovnávací základnou z loňského roku. Očekávané oživení stavební poptávky musí potvrdit až výsledky dalších měsíců,“ uvedl ředitel pro inženýrskou činnost ÚRS Praha Zdeněk Kunc.

Hodnota zakázek na pozemní stavby meziročně vzrostla o 11 procent na 2,02 miliardy korun, na inženýrské stavby se zhruba zdvojnásobila na 5,66 miliardy korun. Průměrná velikost zakázky byla 16,8 milionu korun, o 7,7 procenta méně než byl průměr za loňský rok. Ani jedna zakázka v lednu nepřesáhla miliardu korun. V roce 2016 bylo takových zakázek sedm, největší za 2,2 miliardy na úpravy železniční tratě Beroun – Králův Dvůr.

Největšími zadavateli z vládního sektoru byly po SŽDC Ředitelství silnic a dálnic (700 mil. Kč) a Povodí Moravy (107 mil. Kč).

Veřejnou zakázku na stavební práce získalo v lednu 348 firem. Největší objem patřil společnosti Elektrizace železnic Praha, které veřejná správa zadala jednu zakázku za 677 milionů korun. U dalších dvou tendrů za 1,8 milionu korun bude mít podíl díky účasti ve sdružení s jinými firmami.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Od dubna bude možné koupit modernizované Citigo

Škoda Auto začne od dubna nabízet modernizovanou verzi svého nejmenšího modelu Citigo. První auta dorazí k zákazníkům v červnu. Vůz...

Zavřít