Vědecko-technologický park v Ostravě se prozatím nebude rozšiřovat

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Zastupitelé Ostravy rozhodli, že přeruší projekt přípravy rozšíření Vědecko-technologického parku (VTP) v oblasti zvané Myslivna v Porubě do té doby, než zjistí, zda pro něj ve městě není jiné vhodné místo. Porubští tam totiž chtějí zachovat území pro trávení volného času. Městští zastupitelé ale zároveň nevyhověli žádosti městského obvodu Poruba o změnu územního plánu.

Městská rada změnu územního plánu, která by Myslivnu definitivně vyloučila jako lokalitu pro výstavbu VTP, nedoporučila. „Důvod je ten, že nemáme ještě definitivní jistotu, že se podaří vyhledat v rámci města alternativní lokalitu pro umístění tohoto projektu,“ řekl novinářům ostravský primátor Tomáš Macura (ANO). Podle něj by to znamenalo také to, že by v oblasti klesla hodnota pozemků, přičemž město už do přípravy projektu peníze investovalo.

Město již na území chystaného rozšíření VTP vykoupilo pozemky za zhruba 100 milionů korun. Místním lidem se ale nelíbilo, že by stavba narušila vyhledávanou rekreační lokalitu, petici proti tomuto záměru podepsalo přes 10.000 lidí. Proto město začalo zvažovat alternativní lokality.

Primátor řekl, že rada navrhla přerušit přípravu rozšíření VTP, než bude mít město jistotu, že je na jeho území jiné místo, kde by se projekt dal uskutečnit. „Odpověď by mimo jiné měla přinést i v těchto dnech zadaná urbanistická studie řešící území mezi Novou Karolinou a Dolní oblastí Vítkovic, kde si ten park já osobně představit umím,“ řekl Macura. Výsledky studie by podle něj mohly být známy za čtvrt roku.

Město mělo na rozšíření VTP přislíbenou dotaci zhruba 150 milionů korun. Tu už nestihne vyčerpat. „I proto už chceme oznámit ministerstvu průmyslu, že dotaci nevyužijeme. Nicméně není všem dnům konec a myslím si, že když přijdeme s jiným projektem v jiném místě, v jiném času, tak dokážeme ty peníze získat znovu,“ řekl primátor.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...