PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Ve Svitavách se budou vyrábět díly pro BMW a Mazdu

Na konci března příštího roku zahájí společnost INA Lanškroun plnou výrobu v nové hale, kterou postavila ve Svitavách. Bude tam vyrábět díly pro vozy BMW a Mazda. Informoval o tom ředitel firmy Jan Goláň. „Kapacita závodu Svitavy je plánována na výrobu 5,2 milionu kusů modulů ročně,“ uvedl.

ina-lanskroun-1

Hala zatím funguje v testovacím provozu, vyrábí produktové vzorky a dělníci je montují. Podnik postupně zavádí do provozu všechna zařízení a linky, školí a zaučuje pracovníky, aby mohl zahájit kvalifikovanou výrobu.

Do roku 2019 má závod zaměstnávat 900 až 1000 lidí, nyní jich má asi desetinu plánovaného počtu. V současnosti je velmi nízká nezaměstnanost a firmy obecně těžce shánějí do provozů nové pracovníky.

„Jsme přesvědčeni, že plánovaný počet lidí postupně naplníme. Pracovníky nabíráme trvale, využíváme mediální kampaně v tisku, pořádáme dny otevřených dveří, spolupracujeme s vysokými a středními školami, spolupracujeme s pracovními agenturami,“ řekl Goláň.

Společnost avizovala investici ve výši 2,5 miliardy korun, do současnosti utratila 650 milionů korun. Kromě nového provozu nadále investuje do výrobního zázemí v Lanškrouně.

„Cílem je (v Lanškrouně) rozšiřovat výrobu plastových komponentů, montáže a produkci nástrojárny,“ uvedl Goláň.

Hlavní činností společnosti INA Lanškroun je výroba kombinovaných nástrojů, vstřikovacích forem a náhradních dílů pro další výrobu ložisek. Nosným produktem ve Svitavách bude třícestný ventil pro chladicí systémy, který snižuje emise a spotřebu paliva. Aktuálně podnik vyrábí pro koncern Volkswagen a dodávky plánuje pro BMW, Mazdu a General Motors. Díly se montují do vozů střední a luxusní třídy.

Firma patří německé skupině Schaeffler Group. Společnost INA Lanškroun loni zvýšila tržby z předloňských 1,37 miliardy korun na 1,75 miliardy korun. Téměř čtyřnásobně meziročně vzrostl hrubý zisk. Loni činil 67 milionů korun, v roce 2014 byl 18 milionů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Industry 4.0 z pohledu společnosti LAPP KABEL

Industry 4.0  je v poslední době často diskutované téma. Je však relevantní pro všechny podniky a společnosti na poli průmyslu? Jak se...

Zavřít