PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Varroc vybudoval Vývojové centrum elektroniky

Společnost Varroc Lighting Systems, která vyrábí automobilové osvětlení, vybudovala v Šenově u Nového Jičína za více než 24 milionů korun Vývojové centrum elektroniky. Pracuje v něm téměř sto elektroinženýrů, kteří mají k dispozici špičkové výzkumné a prototypové laboratoře.

Jde podle nich o jedno u nejmodernějších takto specializovaných vývojových pracovišť v České republice. Jsou v něm například laboratoře s komorami simulujícími extrémní klimatické podmínky nebo takzvaná bezodrazová komora, ze které je odcloněno veškeré elektromagnetické záření. Centrum se nachází v samostatné budově uvnitř areálu závodu.

„Hlavním cílem je zefektivnit vývoj elektroniky do světel, to znamená mít pod jednou střechou všechny disciplíny od vedení projektu, návrhu hardwaru, softwaru a tak dále, kvalitu až po testování a zkrátit ten vývojový řetězec z několika roků na co nejkratší dobu, až na několik měsíců,“ řekl manažer elektroniky Varrocu Petr Vičan. Varroc má vývojová centra elektroniky na několika místech po světě, to šenovské je největší.

„Otevření Vývojového centra elektroniky umožní našim inženýrům vyvíjet, inovovat a testovat novou elektroniku a software, aniž by museli používat služby externích laboratoří, a zároveň dokážeme pružněji reagovat na požadavky našich zákazníků,“ řekl viceprezident společnosti Todd C. Morgan. Loni firma přijala 100 inženýrů a podobný počet chce nabrat letos.

Varroc vyrábí světelnou techniku pro přední světové automobilky, například pro Bentley, Jaguar, Land Rover, Škodu, Volkswagen, Ford nebo Mercedes. Na celém světě má skupina Varroc Group 5000 zaměstnanců, více než polovina z nich pracuje v České republice. Sídlo skupiny je v indickém Aurongabadu a její roční výnos činí 732 milionů eur (více než 19 miliard korun). V Česku Varroc působí v Šenově u Nového Jičína, v Rychvaldě na Karvinsku a v Ostravě.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Stavba
O podnikatelskou zónu v Olomouci je mezi investory zájem

O budoucí podnikatelskou zónu v někdejších kasárnách v Olomouci-Neředíně, kterou chystá radnice, mají už nyní investoři velký zájem. Město proto...

Zavřít