PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

V Týně nad Vltavou vznikne v průmyslové zóně 150 pracovních míst

V Týně nad Vltavou se začala stavět páteřní silnice v nové průmyslové zóně, jejíž první etapa bude hotová v červenci. Město za ni zaplatí 14,7 milionu korun. V průmyslové zóně o rozloze asi 30 hektarů vznikne 150 až 200 pracovních míst, vytvoří je firmy Tünkers-Czech nebo Reweka. ČTK to dnes řekl starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek (ODS). Ve městě již jedna průmyslová zóna je, působí v ní pět firem.

Nová silnice propojí Havlíčkovu ulici a silnici II/105 ve směru na České Budějovice. „Je to prioritní akce města. Vidím v ní mnoho pozitivních efektů pro jeho rozvoj: odvedení těžké nákladní dopravy z obytné zóny v Havlíčkově ulici, otevření nové průmyslové zóny, kde bude stavět řada investorů, a vznikne tak 150 až 200 pracovních míst,“ řekl Šnorek.

Město již ví o několika firmách, které zónu zaplní. Firma Richmont vyrábějící strojní díly pro automobilový průmysl bude žádat o stavební povolení, zájem má i firma Tünkers-Czech, výrobce obráběcích strojů. „Jednali jsme s vedením Tünkersu, že by sem chtěli přenést řídící centrum celé východní Evropy,“ řekl Šnorek. Jako další budoucí investory jmenoval německou společnost Reweka, která by postavila středisko obchodu a služeb, dále firmu Elektra Týn, jež vyrábí kabely, jednu společnost provozující autodopravu či firmu RaJK, která upravuje a zušlechťuje kovy.

V Týně nad Vltavou existuje zatím jedna průmyslová zóna v bývalých kasárnách, kde podle starosty působí asi pět továren. Nová průmyslová zóna je v územním plánu města bezmála dvacet let. Nyní se začalo stavět v části od bývalých Jaselských kasáren v existující průmyslové zóně směrem k části, kde vzniknou nové podniky. Nová komunikace dlouhá asi 400 metrů se napojí na panelovou cestu od bývalých kasáren. Vznikne i chodník pro pěší a cyklisty.

Na první etapu stavby naváže druhá, k ní město připravuje projektovou dokumentaci. V druhé etapě se silnice napojí na komunikaci II/105 nad Penny marketem ve směru do Českých Budějovic. První etapu má na starosti firma Daich, která podle starosty nabídla nejvýhodnější cenu, 14,7 milionu korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Byly představeny dva nové modely využívané ve firemních flotilách

Škoda Auto a Hyundai představili dva nové vozy. Škoda ukázala facelift Škody Rapid a Hyundai představil nový model vozu i30...

Zavřít