V šumperském Parsu se opět opravují tramvaje

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Společnost Pars nova se stará o modernizaci, rekonstrukce, opravy a výroby kolejových vozidel. Po pětileté přestávce se její zaměstnanci opět podílí na opravě tramvají pro plzeňské městské dopravní podniky.

Tramvaje patřily před pěti lety do běžného portfolia firmy Pars nova ze Šumperka. Poté, co se její členové stali partnery společnosti Škoda Transportation, odborníci firmy se začali specializovat na železniční kolejová vozidla. To se však změnilo.

Po pětileté odstávce se odborníci z Pars nova opět podílí na opravě tramvají. Zdroj: Škoda Transportation
Po pětileté odstávce se odborníci z Pars nova opět podílí na opravě tramvají. Zdroj: Škoda Transportation

Tramvaj typu LTM 10.08 Astra s evidenčním číslem 310 je v současnosti v Šumperku a její renovaci se věnují specialisté z Pars novy. Jedná se o starší tříčlánkové, asynchronní vozidlo se čtyřmi nápravami, kterému musí kompletně opravit skříň, podvozek a také elektrovýzbroj. Tu zároveň musí proměřit a přezkoušet a případně vyměnit opotřebované a vadné díly. V letech 1997 až 2005 bylo těchto tramvají vyrobeno celkem čtyřicet osm.

Tramvaje modernizované v Pars nova Šumperk převážejí nejen cestující v Brně, Praze a Plzni, ale také v zahraničí. Konkrétně v Bratislavě, Kyjevě, Krivoj Rogu, Moskvě či v Sarajevu. Do Sarajeva také směřovaly z Parsu dlouhodobé dodávky komponentů na další tramvaje vyráběné již přímo na místě.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...