PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

V nové průmyslové zóně ve Veselí bude místo pro 10 a více podniků

Více než desítka podniků najde svoje místo v plánované nové průmyslové zóně ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Její záměr dnes schválila vláda. Město nyní bude muset sehnat 25 procent z celkových nákladů, které se vyšplhají na 269 milionů korun. Zbytek pokryje státní dotace, řekl ČTK místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolář (TOP 09). Zóna bude hotová patrně v roce 2022 a přinese přes 300 nových pracovních míst. Určená je pro 11 až 13 firem střední velikosti.

„Je to vynikající zpráva jak pro město, tak pro region, dopad na zaměstnance, tak pracovní síly,“ uvedl k dnešnímu rozhodnutí vlády Kolář. Podle něj radnice bude muset ještě překonat řadu problémů a zejména dokončit výkupy pozemků pro zónu o velikosti 31 hektarů. Dalším problémem bude zajistit dopravní obslužnost areálu, hlavně vzhledem problémovému viaduktu pod železniční tratí, který je v blízkosti plánované zóny.

Veselí leží v těsném sousedství Zlínského kraje. Žije v něm asi 11.500 lidí. Město ročně hospodaří s rozpočtem kolem 200 milionů Kč.

Nové průmyslové zóny se státní podporou mají kromě Veselí nad Moravou vzniknout ještě v letech 2017 až 2022 u Chebu a v Moravských Budějovicích. Materiál dnes schválila vláda. Ministerstvo zemědělství na listopadovém jednání předchozí návrh zablokovalo, ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) nesouhlasil s tím, aby se zóny vznikaly na nejkvalitnější půdě.

Stát od roku 1998 podpořil stavbu 104 průmyslových zón a související infrastruktury či zvýhodněný převod pozemků ze Státního pozemkového úřadu v rámci Programu na podporu rozvoje průmyslových zón. Nejvíc takových zón, 15, bylo v Ústeckém kraji. Audit v zónách, které stát podpořil, ukázal obsazenost investory z 82 procent.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Průmyslová zóna poblíž města Mumbaj (dříve Bombaj). Foto: Abhisek Sarda
Vláda schválila stavbu tří průmyslových zón

Nové průmyslové zóny se státní podporou by měly vzniknout v letech 2017 až 2022 u Chebu, ve Veselí nad Moravou...

Zavřít