PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Novým výrobním ředitelem Motorpalu je Uhrin

V jihlavské strojírenské společnosti Motorpal, která je kvůli dluhům v reorganizaci, pokračují změny managementu zahájené zkraje roku. Výrobním ředitelem tohoto podniku produkujícího vstřikovací zařízení vznětových motorů se počátkem listopadu stal Milan Uhrin (38). ČTK to dnes sdělil mediální zástupce společnosti Karel Samec. Motorpal ve svých čtyřech závodech zaměstnává kolem 1300 lidí.

Výrobna Motorpal. Ilustrační foto.

Výrobna Motorpal. Ilustrační foto.

Nový manažerský tým Motorpalu je nyní mixem lidí z firmy samotné a nově příchozích odborníků z oboru,“ uvedl Samec.

Motorpal se dostal do insolvenčního řízení v lednu, návrh na jeho zahájení podala sama firma. Soud podniku následně povolil reorganizaci. Reorganizační plán, jímž chce Motorpal řešit své dluhy při zachování výroby, schválila v září potřebná většina jeho věřitelů a následně i insolvenční soud.

Vedení podniku se zkraje tohoto roku ujal Radim Valas, který figuruje v roli generálního ředitele a předsedy představenstva akciové společnosti. Ve stejné době se ředitelem nákupu a místopředsedou představenstva Motorpalu stal Lukáš Večeř a finančním ředitelem Petr Veselý.

Osmatřicetiletý Uhrin vystřídal na postu výrobního ředitele Motorpalu Petra Matějku. Před příchodem do Motorpalu byl Uhrin výrobním ředitelem firmy Jihlavan, předtím působil kupříkladu jako manažer výroby v podniku ACO Industries nebo jako ředitel a jednatel slovenské pobočky General Electric, uvedl Samec.

Motorpal vyrábí v Jihlavě, Jemnici, Batelově a Velkém Meziříčí vstřikovací systémy pro dieselové motory a přesné díly pro automobilový průmysl. Plán na reorganizaci firmy obsahuje vstup strategického investora Moto Capital, za nímž stojí podnikatel Grzegorz Hóta. Zářijové schválení reorganizačního plánu také vedení podniku umožnilo přistoupit k avizovanému plošnému navýšení mezd pracovníků o tři procenta.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Ekonomice se daří ukazují data z průmyslu a zahraničního obchodu

Průmyslová výroba v září meziročně vzrostla o 2,7 procenta, ve srovnání se srpnem však po očištění o sezonní vlivy o...

Zavřít