PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

V Mošnově možná přibydou tisíce nových pracovních míst

Investici v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku zvažují velcí investoři ze Spojených států amerických a z Jižní Koreje. Vytvořili by tam tisíce pracovních míst. Při zahájení stavby silnice I/58 v Příboře to dnes řekl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. „Nic bližšího nemůžu říct. Těch jednání je několik, běží to,“ uvedl.

Mošnovská průmyslová zóna má celkovou rozlohu 282 hektarů a továrnu v ní už postavil například jihokorejský výrobce světlometů Hyundai Mobis. Větší část pozemků patří městu Ostrava, kraj vlastní 30 hektarů, které jsou všechny volné. Svou rozlohou patří zóna k největším v Česku.

Hejtman řekl, že kraj chce při lákání investorů využít i logistické výhodnosti mošnovské zóny, která je napojená na leteckou dopravu i na železnici a díky nové silnici I/58 bude mít za pár let spojení i s dálnicí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Výroba aut v pololetí stoupla na rekordní počet vozů

V Česku se v letošním prvním pololetí vyrobilo rekordních 756.468 osobních aut, což je meziročně o 5,1 procenta víc. Tempo...

Zavřít