PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

V kladenské Poldi se znovu rozjel provoz ocelárny

V kladenském podniku Poldi se rozjel provoz ocelárny, trvale pracovala naposledy v roce 2015. Testování obnovy provozu začalo loni v létě. Oficiálně začala fungovat od dnešních 6:00. Podle něj vedení společnosti dodrželo, co v uplynulých týdnech slibovalo. Dosud v Poldi fungovaly provozy dokončující výroby a tepelného zpracování.

„Už se topí, vaří se železo,“ řekl Kónya. Ocelárna teď má běžet v režimu tři dny provoz, tři dny pauza, po nabrání dalších lidí by měla pracovat nepřetržitě. Podle Kónyy o dalším rozvoji napovídají investice do oprav a úprav technologií. „My tady na odborech věříme, že se to rozjede,“ dodal.

Zaměstnance Poldi od listopadu trápí zpoždění výplat, podnik jim ale peníze postupně posílá. Mezi 15. a 20. lednem má doplatit listopadové mzdy, následovat mají prosincové. S nabíráním dalších zaměstnanců se počítá příští týden, Poldi jich nyní má asi 200.

Společnost se od roku 2014 potýkala s problémy, především s opožděnými výplatami. Odboráři proto vyhlásili stávkovou pohotovost. Plánovanou stávku většina odborářů nepodpořila. Podnik později prošel reorganizací. Nový investor, kterého zastupuje italský jednatel Adriano Zambon, řídí Poldi od loňského jara. Podle obchodního rejstříku patří společnost skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Nová zelená úsporám začíná přijímat nové žádosti

Státní fond životního prostředí ode dneška přijímá žádosti na výstavbu bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností a na další...

Zavřít