V Dubaji bude létat dron pro jednoho člověka

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Že je Dubaj pokroku otevřená není žádným tajemstvím, a to platí i v oblastech dopravy. Právě z toho důvodu bude možné už letos v létě v Dubaji potkat dron sloužící pro přepravu osob. Tento bezpilotní letoun má v Dubaji začít pravidelně létat.

V loňském roce byl na veletrhu CES v Las Vegas představen dron, který zvládne přepravovat jednoho člověka. Výrobcem modelu 184 je společnost eHang, která vyvinula téměř plně autonomní stroj. Jedinou nevýhodou tohoto dronu je nevelký dolet, protože stejně jako ostatní drony nemá příliš velkou výdrž. Zdá se však, že ani to nevadí, protože například pro městskou dopravu není nutné překonávat příliš velké vzdálenosti. S touto myšlenkou úřad pro silnice a dopravu v Dubaji oznámil, že tento dron v jejich končinách začne pravidelně létat.

V Dubaji bude možné tento dron vidět v provozu už od letošního července a měl by z malé části zastat funkci městské dopravy. Se svým doletem přibližně 50 kilometrů na jedno nabití by si tak měl vystačit, stroj je také schopen vyvinout rychlost až 160 km/h, což není zrovna málo. Běžná rychlost se však bude pohybovat okolo 100 km/h. Pasažéry však může omezovat váhové maximum, které u tohoto dronu činí 100 kilogramů na člověka, který si s sebou může vzít i malé zavazadlo.

Ovládání dronu bude pro cestující také velmi jednoduché. Jak prohlašovali tvůrci už na CESu 2016, člověk uvnitř pouze vybere svůj cíl a dron vyřeší zbytek věcí za něj. Pasažér si tak může plně užívat výhledu na krajinu a pohledu z netradiční ptačí perspektivy po dobu až 30 minut.

Protože dron slouží k přepravě osob, muselo být nejdříve provedeno řádné testování bezpečnosti a všech funkcí. S tímto strojem už byly prováděny experimenty na dubajském nebi, objevily se však i zprávy o testování v Nevadě.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...