PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

V druhé polovině začne Avia vyrábět v Přelouči

Zahájení výroby středních nákladních automobilů Avia v Přelouči plánuje skupina Czechoslovak Group (CSG) na druhou polovinu jara. V Přelouči se budou vyrábět všechny typy vozidel Avia včetně variant s pohonem všech kol. Automobily ponesou opět původní inovované logo s letícím albatrosem, které měly už při založení firmy Avia leteckými konstruktéry Benešem, Hajnem, Malým a Kochem v roce 1919.

„Výroba bude od začátku běžet v plném rozsahu, letos by mělo vzniknout několik stovek vozů, což znamená produkci několika vozidel denně,“ sdělil ČTK mluvčí společnosti Andrej Čírtek. Do modernizovaných nákladních aut se budou montovat pohonné jednotky Cummins splňující normu EURO 6.

Do Přelouče se výroba přesouvá z dosavadního závodu v pražských Letňanech. Ten je pro potřeby firmy příliš velký a nerentabilní, v Praze ani nejsou kvalifikovaní pracovníci.

V současnosti se do Přelouče postupně stěhuje výrobní linka z Letňan. Automobilka bude nově sídlit v prostorách patřících do holdingu Czechoslovak Group. V tamních výrobních halách nyní technici a specialisté přizpůsobují interiéry a technologické zázemí pro novou výrobu a postupně instalují součásti linky. „V prostorách přeloučského závodu automobilová výroba probíhala již za první republiky,“ uvedl Čírtek.

Avia za poslední měsíce přijala několik desítek nových zaměstnanců, kteří se zaškolují pro finální montáž vozidel, aby byl plánovaný náběh výroby okamžitý a plynulý. Na některé pozice ještě firma hledá vhodné odborníky, například do konstrukce.

Společnost Avia Motors koupila CSG minulý rok od indické skupiny Ashok Leyland Motors. Ta v roce 2013 produkci v Česku ukončila a přenesla ji do Indie.

Portfolio holdingu CSG zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla. Zároveň zajišťuje silniční dopravní a logistické služby. Podniky, které holding vlastní, předloni zaměstnávaly téměř 4000 lidí a utržily 12 miliard korun. Skupina Czechoslovak Group vlastní i kopřivnickou Tatru, majitelem holdingu je český zbrojař Jaroslav Strnad.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Ostravský soud poslal do úpadku Vítkovice Revmont

Krajský soud v Ostravě dnes poslal do úpadku další firmu ze strojírenského holdingu Vítkovice Machinery Group podnikatele Jana Světlíka, a...

Zavřít