PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

V Číně otestovali revoluční autobus

Čínská společnost Transit Explore Bus předvedla na technologickém expu v Pekingu model autobusu, pod kterým mohou projíždět auta. Podle autorů uveze až 1400 lidí a náklady na výstavbu jsou oproti podzemní dopravě méně než pětinové. Firma nyní chystá první prototyp na testování, do provozu by nový dopravní prostředek ráda uvedla do konce roku.

Čína představila futuristický autobus, pod kterým mohou projíždět auta. Uveze až 1400 pasažérů, a nahradí tak 40 běžných autobusů. Podle firmy Transit Explore Bus (TEB), která s nápadem přišla, by mohlo vyřešit dopravní zácpy ve městech a snížit množství uhlíkových emisí téměř o 2,5 tisíce tun ročně.

Zdroj: xinhua news agency

Zdroj: xinhua news agency

Model unikátního autobusu představila firma TEB na technologickém expu v Pekingu. Uvedla přitom, že nyní staví první prototyp, který chce v létě testovat ve městě Qinhuangdao City na severu Číny. Ačkoliv autoři nápadu mluví o autobusu, nový dopravní prostředek připomíná spíše tramvaj nebo vlak. Jezdit by měl po speciálních kolejích na kraji silnice a zabrat dva jízdní pruhy. Tento dopravní prostředek bude vysoký 4,5 metru a projet pod ním budou moct vozidla výšky dvou metrů. Do autobusu budou pasažéři nastupovat ze stanic připomínajících nadchody a dovnitř budou sjíždět výtahy. Futuristické vozítko bude jezdit rychlostí až 60 kilometrů za hodinu. Pohánět jej bude elektřina a solární panely umístěné na střeše.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
V olympijském parku bude čas i na technickou zábavu

Vedle padesátky letních sportů si budou moci návštěvníci Olympijského parku Rio – Lipno 2016, který se v pátek otevře na...

Zavřít