V Chudeřicích vyrábějí skla pro finalistu světového Auta roku – BMW X1

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Třetí generace „bavoráka“ BMW X1 se podle odborníků povedla. Letos sbírala ceny nejen u nás, ale i po světě. Zařadila se mezi tři finalisty světové soutěže Auto roku a společně s Volkswagenem ID.Buzz obsadila druhé místo v české odnoži této soutěže. Nemalou stopu v tomto SUV z Bavorska zanechal i největší závod na výrobu autoskel v Evropě chudeřická AGC Automotive Czech. Firma do vozů dodává čelní, boční a zadní skla.

Zbyněk Slivoň, generální ředitel AGC Automotive Czech: „Projekty pro automobilky jako je BMW jsou pro nás vždy velkou výzvou. O to větší radost ze spolupráce máme, pokud se daří modelu nejen v prodejích, ale ještě ho ocení odborná veřejnost. Taková práce pro všechny u nás v Chudeřicích dává smysl a můžeme být na ni právem hrdí. Děkuji všem, kteří se na projektu pro BMW X1 u nás podílejí.“

BMW X1 se na medailových pozicích v soutěži Auto roku u nás objevilo především díky kompaktnímu provedení karosérie a mnoha zajímavým technickým řešením. Vůz navíc uspěl i ve světové variantě soutěže. I když nevyhrál, zařadil se mezi tři finalisty světové soutěže Auto roku.

Závod v Chudeřicích patří mezi největší a nejkomplexnější evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Zaměstnává více jak 1800 lidí. Firma patří do skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...