Úzký 5osý svěrák s rychlovýměnným systémem čelistí a aktivní vtahovací silou pro přesné obrábění šesté strany

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Každý, kdo si myslí, že byl inovační potenciál u stacionárních upínacích systémů již delší dobu vyčerpán, by se měl zaměřit na firmu SCHUNK: S 5osým upínačem KONTEC KSX-C2 pokračuje specialista na uchopování a upínání svůj úspěšný příběh řady KSX a poskytuje vysoce přesnému 6strannému obrábění nové impulzy.

Již na první pohled je patrný uzký vnější obrys, který usnadňuje přístup se standradními nástroji. Při bližším prozkoumání navíc boduje nová generace mnoha přednostmi: Pomocí aktivní vtahovací síly dosahuje KONTEC KSX-C excelentních výsledků s přímou rovnoběžností a pravými úhly a tím vytváří ideální podmínky pro náročné 6stranné obrábění. Upínač s nastavitelným středem určuje také standardy u přípravných časů: Díky rychlovýměnnému systému čelistí, oboustranným čelistem ke zvětšení upínacího rozsahu, stejně jako jedinečnému základnímu upínacímu zdvihu na trhu 130 mm lze svěrák snadno a přesně přestavět na nové spektrum dílů. Za tímto účelem je k dispozici široký program rychlovýměnných čelistí. Existuje také možnost zvětšit upínací rozsah standardizovaným prodloužením spojovací tyče.

Integrované tlumení elastomerem

Upínací síly lze na svěráku KONTEC KSX-C2 nastavit plynule momentovým klíčem. Maximálně je možné 40kN s krouticím momentem od 120 Nm. To znamená, že 6stranný profík nabízí na jedné straně mnoho síly pro bezpečné upnutí i v případě minimálních upínacích ploch, na druhé straně dávkované síly za účelem upnutí citlivých dílů. Dlouhý vodicí systém a uspořádání mechanismu upnutí zajišťují v každém případě tuhé, rozměrově stabilní upnutí. Při obrábění absorbuje integrovaný systém tlumení elastomerů vznikající vibrace, což prospívá kvalitě povrchu obrobků a životnosti nástroje. Jelikož jsou pohon i nastavovací mechanismus 5osého svěráku zcela zapouzdřené, je upínač ideálně chráněn před třískami, nečistotami a chladicím mazivem.

Rozsáhlý standardní program

Bezúdržbový svěrák SCHUNK KONTEC KSX-C2 je k dispozici v pěti délkách základního těla (330 mm, 430 mm, 500 mm, 630 mm, 800 mm) a každý z nich ve dvou výškách (175 mm, 214 mm). Bezproblémově zapadá do modulárního systému pro vysoce efektivní upínání obrobků firmy SCHUNK. Tak může být ve spojení s upínacím systémem nulového bodu SCHUNK VERO-S vyměněn ve vteřině a s maximální opakovatelnou přesností na stole stroje. Nezbytné upínací čepy jsou upevněny bez použití redukční desky bezprostředně do základního těla 5osého svěráku. Jelikož působí napětí, i při použití upínacího systému nulového bodu nedochází k téměř žádnému ohybovému zatížení základního těla.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

SCHUNK Intec s. r. o.
SCHUNK Intec s. r. o.
Společnost založená roku 1945 jako zámečnická dílna Friedrichem Schunkem se vyvinula pod vedením syna Heinze-Dietera Schunka v kompetentního a světového lídra v oblasti upínací techniky a uchopovacích systémů. Dnes je firma pod vedením jeho vnoučat - sourozenců Henrika A. Schunk a Kristiny I. Schunkové - kteří jsou již třetí generací.