PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Úkolem letošního ročníku Robosoutěže je sběr barevných míčků

V Praze se chystá finále Robosoutěže. Na ní se utkají studenti se svými roboty, které postavili ze stavebnice.

Na půdě elektrotechnické fakulty Českého vysokého učení technického v Praze se bude konat finále pátého ročníku Robosoutěže. Tam se také uskuteční finálový souboj robotů vyrobených ze stavebnice Lego Mindstorms, a to v pondělí 16. prosince 2013 ve tři hodiny odpoledne.

Finále pátého ročníku Robosoutěže se uskuteční na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT. Zdroj: ČVUT

Finále pátého ročníku Robosoutěže se uskuteční na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT. Zdroj: ČVUT

V letošním roce dostali studenti za úkol sestavit a naprogramovat soutěžního robota ke sbírání míčků. Robot musí v časovém limitu samostatně bez jakékoli další pomoci přesunout do vyznačeného skladu co nejvíce barevných míčků předem určené barvy, které jsou volně rozmístěny na soutěžní ploše. Zároveň musí vše zvládnout úspěšněji než jeho soupeř.

Studentskou Robosoutěž pořádá vedení katedry řídicí techniky, kybernetiky a katedry měření v rámci předmětu Roboti. Ten je součástí bakalářského programu Kybernetika a robotika. „Naším cílem bylo vymyslet pro studenty takovou úlohu, která by je nejen bavila, ale která by byla také edukativní a divácky atraktivní. Z tohoto důvodu jsme zvolili sbírání a barevné rozlišování míčků jednotlivých soutěžních družstev. Samotná technická realizace a herní strategie je pak plně v režii studentů,“ sdělil organizátor soutěže z katedry řídicí techniky Martin Hlinovský.

Soutěž je veřejná a jsou na ni zváni nejen zájemci o mobilní roboty.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!