PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tyco Electronics Czech navýšilo tržby za loňský rok

Kuřimskému výrobci elektronických součástek pro automobilový průmysl Tyco Electronics Czech za minulý účetní rok vzrostly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o dvě procenta na 7,46 miliardy korun. Firmě ale klesl čistý zisk o 70 milionů na 241 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin. Fiskální rok firmě končil 30. září 2016.

Tyco Electronics Czech je jedním z největších zaměstnavatelů na jižní Moravě. V uplynulém hospodářském roce ve firmě pracovalo v průměru 2291 lidí. Meziročně je to zhruba o 60 více.

„Pozitivní vývoj ekonomiky spolu s vysokou konkurenceschopností našich produktů se projevil v nárůstu objemu produkce o 11 procent. Významný podíl na tomto růstu mají nové projekty hlavně v oblastech vysokorychlostních kabeláží a investic do galvanovny z předchozích období,“ uvedl ve výroční zprávě ředitel společnosti Emil Temenugov. Firma podle něj pokračovala v investicích do automatizací.

Kuřimský podnik je součástí TE Connectivity Holding International. Pro automobily vyrábí kabelové svazky, pojistkové skříně, kabeláž pro připojení airbagů, kabeláž palivových pump a vstřikování a konektorů s příslušenstvím pro xenonová světla. Mezi zákazníky Tyco Electronics Czech patří například Volkswagen, Audi, BMW, Opel nebo Ford.

Na trhu je firma od roku 1969, dříve jako obchodní zastoupení společnosti AMP v Praze. V roce 1989 se zastoupení přesunulo do Brna, v roce 1995 firma zahájila výrobu v pronajatých prostorách v Kuřimi, o dva roky později se přestěhovala do vlastních prostor.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
OKD ukončí těžbu v Dole Paskov a odejde přes 800 lidí

Společnost OKD v pátek ukončí těžbu v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku. Skončí tím i dobývání černého uhlí v ostravské části...

Zavřít