MSV 2012: Tungaloy představuje vysokoposuvovou frézu a vrták s VBD tvaru W

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Společnost Tungaloy, výrobce řezných nástrojů, prezentuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně nový sortiment řezných nástrojů. Je jím fréza pro vysokorychlostní obrábění a vrták s vyměnitelnou břitovou destičkou tvaru W.

Vysokoposuvová fréza s označením TXQ zaručuje vysokou tuhost. Upnutí břitové destičky je zajištěno jedním upínacím šroubem. Destička je upevněna v lůžku pomocí rybinové drážky, která zvyšuje sílu jejího upnutí. Oboustranná vyměnitelná břitová destička tvaru S má 8 břitů konstruovaných pro použití při vysokorychlostním frézování. Maximální hloubka řezu ap je 2 mm. Doporučené řezné parametry výrobcem řezného nástroje, firmou Tungaloy, se liší v závislosti na obráběném materiálu. Například pro obrábění uhlíkové oceli se pohybuje řezná rychlost vc od 100 do 300 m/min. Posuv na zub fz by se při této řezné rychlosti měl pohybovat v rozmezí od 0,5 do 2 mm. U nerezivějících ocelí je pak řezná rychlost v rozmezí od 100 do 150 m/min při posuvu na zub od 0,3 až 0,8 mm. Průměry fréz jsou vyráběny ve velikostech 50, 53, 80, 100 a 125 mm.

Druhým, a na veletrhu ojedinělým nástrojem, je vrták s vyměnitelnou břitovou destičkou tvaru W, který nese název TDS. Tato destička má tři břity a proto se vrták, který je složen ze dvou břitových destiček, nabízí celkem šest řezných hran, čímž se snižuje počet použitých vyměnitelných břitových destiček. Nová generace povlaku metodou PVD eliminuje adhezi odcházející třísky z povrchu břitu destičky, čímž se prodlužuje její trvanlivost, snižuje opotřebení a zvyšuje odolnost vůči oxidaci. Středem vrtáku vedou kanálky pro přívod procesní kapaliny do místa řezu. Univerzální utvařeč třísek je vhodný pro obrábění téměř všech kovových materiálů s účinkem snižovat řezné síly a stabilizovat proces obrábění vrtáním. Vrtáky jsou vyráběny ve dvou variantách a to L/D=2 a L/D=3 lišící se parametry jejich použití, které jsou dány poměrem délky vrtaného otvoru a průměrem vrtáku. Vrtáky jsou tříděny dle průměru vrtaného otvoru a jejich rozmezí se pohybuje od 28 do 54 mm. Doporučená řezná rychlost se stejně jako v případě vysokorychlostní frézy liší dle obráběného materiálu. Pohybuje se v rozmezí od 80 do 250 m/min při posuvu od 0,04 do 0,2 mm.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...