PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tunelový systém budoucnosti od Elona Muska

Americký inovátor Elon Musk, známý ze společností SpaceX a Tesla, prezentoval na konferenci TED talk svou vizi o systému tunelů pod městem Los Angeles, který by měl vyřešit zdejší neudržitelnou dopravní situaci.

Vizualizace společnosti The Boring Company

Víceúrovňová tunelová síť by umožnila automobilům a menším dodávkám rychleji dosáhnout konkrétních destinací v městských částech s přetíženou dopravou. Z videa je patrné, jak by celý proces fungoval. Auta by se zastavila na platformě, která by pak sestoupila pod úroveň ulice do tunelového komplexu. Poháněná platforma by se poté synchronizovala s ostatními tak, aby zajistila bezpečnou, rychlou a efektivní jízdu. Jakmile je cíl dosažen, výtah opět vystoupá na úroveň ulice a řidič může pokračovat dále v jízdě.

Tento futuristický koncept je vyvíjen Muskovou společností The Boring Company (doslova „Nudná firma“) a není příliš pravděpodobné, že by mohl být v dohledné době realizován. Navzdory tomu, jak vize ukazuje, nemá žádné limity z hlediska velikosti a snaží se najít jakoukoliv příležitost k urychlení cestování a zlepšení dopravní situace.

Vizualizace společnosti The Boring Company

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Společnost Klaus Timber postaví v zóně Nepomuk továrnu

Neobsazenou městskou průmyslovou zónu v Nepomuku na Plzeňsku koupí česká dřevozpracující firma Klaus Timber z nedalekých Kasejovic. Zónu přemění na...

Zavřít