Tunelový systém budoucnosti od Elona Muska

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Americký inovátor Elon Musk, známý ze společností SpaceX a Tesla, prezentoval na konferenci TED talk svou vizi o systému tunelů pod městem Los Angeles, který by měl vyřešit zdejší neudržitelnou dopravní situaci.

Vizualizace společnosti The Boring Company

Víceúrovňová tunelová síť by umožnila automobilům a menším dodávkám rychleji dosáhnout konkrétních destinací v městských částech s přetíženou dopravou. Z videa je patrné, jak by celý proces fungoval. Auta by se zastavila na platformě, která by pak sestoupila pod úroveň ulice do tunelového komplexu. Poháněná platforma by se poté synchronizovala s ostatními tak, aby zajistila bezpečnou, rychlou a efektivní jízdu. Jakmile je cíl dosažen, výtah opět vystoupá na úroveň ulice a řidič může pokračovat dále v jízdě.

Tento futuristický koncept je vyvíjen Muskovou společností The Boring Company (doslova „Nudná firma“) a není příliš pravděpodobné, že by mohl být v dohledné době realizován. Navzdory tomu, jak vize ukazuje, nemá žádné limity z hlediska velikosti a snaží se najít jakoukoliv příležitost k urychlení cestování a zlepšení dopravní situace.

Vizualizace společnosti The Boring Company
Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...